şükela:  tümü | bugün
174 entry daha
  • euroleague'in bu seneki açık ara en iyi transferi, fenerbahçe basketbol takımının da tarihinin en üst düzey transferi aynı zamanda. resmen sükse yaptı takımım.

    şimdi yanına set hücumu dışında 1'e 1 oynayabilecek ve şutu da iyi bir 2 numara, bir de atletik ve ayakları hızlı (özellikle kısa savunması için) bir 4 numara şart.

    fenerbahçe, geçen seneye, günümüz basketbolunun; dış şut, içerden uzunlarla oyun ve penetre hücumlarından birisini yok sayarak başladı lige. bogdan ve wanamaker gittikten sonra potaya gidebilen bir tane adamımız kalmadı. mucizevi bir şekilde mi, yoksa yorgunluktan mı, yoksa da tek tipli oyun anlayışından mı, iki süper 5 numaramız da ciddi sakatlanınca; koskoca ligi sadece dış şutla tamamladık. girerse 20 attık girmezse de 20 yedik. bence geçen senenin en büyük hatası baştan penetre yapabilecek oyuncumuz olmadan başlamaktı. esasında kısmen tyler, kısmen de erick ile buna çare bulunmaya çalışıldı ama hamurları o anlamda zayıftı. kaldı ki onların da birisi başta birisi de sonda sakatlandı. guduriç bu anlamda zaten kanser etti bizi geldiğinden bu yana.

    doğru hamleler yapılır, eksikler kapatılırsa bu transfer ve takımın iskeletini oluşturan gediklilerle bu takım uçar. çünkü obra reyiz gerçeği var. ama gerekli hamleler yapılmazsa bu transfer murdar olur. ben gidenlerin rahatlattığı maaş ödemelerinin doğru kullanılacağına eminim. transferler yapılsın bitsin, heyecanla ekim olmasını beklemeye başlayalım.
299 entry daha