şükela:  tümü | bugün
179 entry daha
  • fenerbahçe'nin yeni transferi olan 32 yaşındaki fransız gard. hayırlı olsun diyelim.

    öncelikle kişisel görüşümü yazayım, ben de colo'yu hiç sevmem. genel olarak bu faul alma olayını kötüye kullanan oyuncuların hiçbirini sevmem, de colo da bu konuda avrupa'da spanoulis'in arkasında 2.sıradadır. bu bakış açım fenerbahçe'ye gelmesine rağmen değişmeyecek, burada da o faul olayının suyunu çıkarır de colo.

    ancak piyasadaki en iyi oyuncuyu aldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. kariyer zirvesinin son yıllarında gelmesine rağmen de colo avrupa piyasasındaki uzak ara en iyi oyuncu şu an. teodosic geçen sezonu boş geçti ama de colo hep tam gaz devam etti. fenerbahçe'ye faydası da çok olacaktır kesinlikle. ilk olarak fenerbahçe'yi lider arayışından kurtaracak. bu role soyunması beklenen oyunculardan hem vesely hem sloukas küçük maç oyuncusu, büyük maçlarda sazı ellerine alamayacaklarını 2 senedir gösteriyorlar. ama de colo liderliği eline alabilen bir oyuncu. kritik topları kullanmaktan çekinmeyen, bir pozisyonda maçı değiştirebilen bir oyuncu. adamı sevmesem de bunları yapabiliyor, hakkını yememek lazım. bu sayede son 2 senedir vesely ve sloukas'ın üzerinde oluşan baskıyı da kıracaktır. vesely iki gerilime sinen bir oyuncu, onu zaten kurtaracaktır.

    sloukas'a ise ayrı parantez açmak lazım. bence sloukas'tan elde edilen verimi ise ikiye katlayacaktır zira sloukas fenerbahçe'de geçirdiği 4 yılın, özellikle geçen sezonun, ardından lider olamayacağını anladı. kimi oyuncuda bu malzeme yoktur, yapacak bir şey yok. ama a sınıfı bir yardımcı olabilir. zaten de colo'nun teodosic'le geçirdiği yıllardan gördüğümüz üzere takımın iyi bir pasöre ihtiyacı olacak ve sloukas iyi bir pasör. hızlı bir delici olmasa da içeriye girme konusunda çekincesi olmayan bir oyuncu, de colo'nun yaratacağı tehditle bu konuda daha da başarılı olacaktır. guduric her ne kadar temiz bir şutör olsa da top eline gelince donup kalıyordu. ama de colo'nun öyle bir oyuncu olmaması sloukas'ın işini rahatlatır, sloukas'ın tamamlayıcı özellikleri de de colo'yu rahatlatır. teodosic-de colo'dan beri en iyi gard ikilisi geliyor kağıt üzerinde.

    ancak sadece de colo yetmez. bu takımın ilk 5'ine bir de vorontsevich tipinde stretch 4 lazım. melli kalsaydı bir yedek garda transfer biterdi ama melli artık yok. bize gereken ya vesely'nin kısa savunma hastalığının önüne geçip tertemiz şut yazıp ribaund alan bir oyuncu ya da vesely ile ilk 5'te sorunsuz bir şekilde yer değişebilecek ve buna ek olarak şutu istikrarlı olan bir oyuncu. udoh'u çok sevsem de udoh-vesely ikilisi de colo'nun olduğu bir takıma yaramaz. cska moskova hep bu tip adamları getirdi, yetersiz alec peters'tan tut joel bolomboy'a kadar hep hem kyle hines/othello hunter'ı tamamlayan hem de de colo'ya maksimum fayda sağlayabilen oyuncularla yapı kurdu cska. vorontsevich, kurbanov, peters, bolomboy hep buna uygun isimlerdi. bizde zaten vesely var, hem vesely'nin eksiklerini (ribaund!!!) tamamlayan hem de colo'nun oyununu açan bir isim lazım. bu ismi de bulursak zaten 2020'de kupanın 1 numaralı adayı oluruz, mirotic falan sökmez yani.
294 entry daha