şükela:  tümü | bugün
196 entry daha
 • filitre dışında orası burası oynanmış, ıvır zıvır eklenmiş kahve sevmiyorum. bu nedenle uzun zamandır mcdonalds gibi yerlerden alırım starbucks kahvesi ile arasındaki farklar şunlardır.

  hazırlanış
  starbucks: kahve çekirdekten taze çekilir verilir mcdonalds: özel bir bölüm yoksa önceden çekilmiş kahve kullanır. kahveden anlayanlar aradaki farkı bilir.

  tazelik
  starbucks: kahve tazedir.
  mcdonalds: kahve makinede piştikten sonra ısıtmalı alanda bekletilir.

  tad
  starbucks: kahve'nin tadı ve kalitesi değişkendir. (bence ağırlıklı robusta çekirdek kullanıyorlar) aynı tadı aynı yerde bir gün arayla alamazsınız.
  mcdonalds: aynı marka %100 arabica kullandıkları için kalite ve tadı yerinde ve standarttır.

  günde ortalama 500 ml filitre kahve tüketen biri olarak
  ben bu özelliklere baktığımda mcdonalds'ta kahve yeni yapılıyorsa oradan alıyorum, her ne kadar önceden çekilmiş kahve de kullansa da o kahveler vakumlu paketten en fazla 2 gün önce çıkmıştır ve tad o kadar bozulmaz. üçüncü nesil veletlere falan bakmayın. yok çiçek açıyormuş yok oymuş buymuş falan, geçin.

  mcdonalds'ta standart iyi tadı, starbucks'taki şans olayına tercih ediyorum.

  aslında mcdonalds'ta bildiğim kadarıyla filitre kahve yapıldıktan sonra en faza 30 dak bekletmeli (ki ideal olanda bu dur) ancak işletmeciler bu kurala uymuyor. iki saat alttan ısıtılmış filitre kahveyide o yüzden kimse tercih etmez.

  önerim almadan önce ne zaman yaptınız diye sormanız olur.

  starbucks'ın sattığı çekirdeklere lafım yok ama kahveleri ve yiyecekleri berbat.
72 entry daha