şükela:  tümü | bugün
193 entry daha
 • çok üzücü fakat isabetli azalmadır. kendi deneyimimi de eklemek isterim.
  toy story 4, çocuklarımla birlikte benim de heyecanla beklediğim bir filmdi ve geçen hafta sinemaya gitmeye karar verdik. çocuklarımın biri 4, diğeri 8 yaşında. yaşadığımız şehirdeki tek sinema cinemaximum ne yazık ki. neyse, gittik sinemaya. indirimli bilet diye bi şey yok. sadece tam bilet var. 20,50?. üçümüz için 61,50? verdim. çocuklar için patlamış mısır bir ritüeldir. iki tane menü aldım. patlamış mısır ve içecek. tanesi 12,50?. 25? da girmiş oldu çok şükür. gittik mısırı almaya. kutu içecek vermiyoruz çocuklara. içecek olarak su istedim. menüyle su alınamazmış. süt istedi çocuklar, süt de alınamazmış. süt 3?, su 4? bu arada. iki de su, 8? da oradan girdi şükür.

  velhasılı, ben bir çocuk filminden yaklaşık 100? ile çıktım. aklım çıkıyor çocuklar sinema isteyecek diye. mesele netflix cart curt değil, sinema sevgisi ve alışkanlığı kazandırmak. rekabetin olmadığı, küçük şehirlerde bir şirketin keyfince at koşturduğu düzenin içine edeyim. kendisi halihazırda etmiş nasıl olsa, bi de ben edeyim.

  kapandı diyelim. ne olacak? sinemasız şehir mi olur? şehrimiz bir sinema şirketini daha doyuracak kadar sinema müptelası da değil.

  her boka maydonoz otoriteler bu işe bi el atsalar, bir üst sınır belirlense nasıl olur? öğrenci bileti yoktu diyorum. bu, absurdlük değilse nedir?

  zaten bir senede bariz fakirleştik, gelir aynı, gider anasının şeyi kadar. sinemaya çocuk götürmenin lüks olacağını hiç düşünmemiştim.

  daha iyi günler görmek ümidiyle.
1686 entry daha