151856 entry daha
 • dert benim değil. lakin devletin millete, milletin devlete güveni kalmamış.

  bir tanıdığın evi tadilatta. doğalgaz bağlatacakmış ve anlattığına göre diğer daireye bağlı olan sayaçtan görevliler ek boru çekeceklermiş.

  lakin bu borunun geçeceği, koridorun ucundaki evinin daire kapısına adam koridoru enlemesine kapatan ayrı bir güvenlik kapısı yaptırmış(hırsıza karşı sadece kamerayı yetersiz görüyor.)

  haliyle adam, yeni takılacak sayacı güvenlik kapısının dışında istiyor. lakin güvenlik kapısının ancak karşısındaki duvarda sayacın yerleşebileceği kadar bir yer varmış. borunun uzanacağı duvarda ise sayaca yer yokmuş.

  anlattığına göre doğalgaz tesisatı yapan görevlilerle tartışmış. "sayaçlara giden doğalgaz boruları daima görevlilerin görebilecekleri bir yerde olması gerekiyormuş." zira. dertli adam çıkışınca buna demişler ki, " daha sonra senin şu kapının arkasında ana boruya bağlantı yapıp, gazı kaçak kullanmayacağın nereden belli?".

  yaşlı başlı adam. "bu yaşta beni sahtekar yerine koydular" diye sinirlenmiş. kimsenin kimseye güveni kalmadığından bahsetmişti. "insanlara güven kalmadı. devlet de bize güvenmiyor, biz devlete nasıl güvenelim?" diyerek lafını bitirdi adam. daha ne yazayım?
1114 entry daha