şükela:  tümü | bugün
1491 entry daha
 • topla birlikte ciğersiz gibi koşu atıp, ceza sahasına girdikten sonra topu sağa sola çekerek gol atan galatasaray'ımızın eski v2 beyinsizi. v1 beyinsiz aka bruma'dan farkı defansif olarak ağır zafiyetler yaratmasıydı. bu denyonun üzerinden hiç haşlamadıysak en az 10 kere maiconu haşladık. ikili oyunlarda iyi bir forvet veya merkez orta saha ile birlikte iyi işler yapabildiğini hem belhanda hem de gomis'le yakaladığı uyumda gösterdi. ancak mevzu şu ki mustafa yumlu gibi vasat altı bir stoper bile bunun bugını bulmuştu. tandemindeki diğer stoperle birlikte rodrigues'in önüne geçip hareket dahi etmeden pozisyonu bitirmişlerdi. bir sonraki versiyonu v3 aka onyekuru da bruma+rodrigues zeka kapasitesinde ancak son vuruşu ve oyun görüşü onlardan fersah fersah ileride bir oyuncuydu. bir sene izleme şerefine nail olduk. ilk attığı gol sanırım ankaragücü maçıydı. fernando'nun aradan bırakmasıyla aşırtma gol atmıştı. o zaman belliydi ne olacağı. ama işte o adamı da alacak para kimsede yok.

  mevzuya geri dönecek olursak bu ve bunun gibi beyinsiz pırpırlar iki şekilde türkiye'de başarılı olabiliyor.

  ya önünde defans boğan bir forvet olup en az 2 oyuncuyu üzerine çekip alan açacak.
  ya da kontra atak oynayan orta sıra anadolu takımlarının birinde yetenekli bir merkez orta saha ve kanatla birlikte hücuma çıkıp gol atacak.

  akan oyunda bu ve bunun gibi yetenek fakiri oyuncuların işi yok.

  galatasaray'dan gitmeden evvel haftalarca gol atamamasını, karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda bile dağa taşa vurmasını fenerli arkadaşlar hatırlamayabilir. ancak sadece para ettiği için satıldı gibi bir argümanla savunursanız bu istatistiklere bakmak yeterli. her şey sezon sonu kontratı almak içindi, aldı, yarım sezon oynadı ve satıldı.

  fenerbahçe ile mevzusuna gelirsek de gram kızmıyorum ben bu tarz transferlere. sonuçta adam arabistan'da umduğunu bulamayıp galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarında sağa sola gülücük atacak kadar özlemiş buraları. galatasaray yüz vermedi, beşiktaş'ın ihtiyacı yok, trabzon zaten almaz, adam da fenerle anlaşmış doğal olarak. tapulu malın mı ulan adam? bırak gitsin fener'e de boyunun ölçüsünü alıp 10. hafta küfür yedikten sonra aklı başına kalsın.

  not: onyekuru spor.

  edit: @erroyo hatırlattı. aşırtma gol ankaragücü'ne değil ikinci hafta oynadığımız göztepe'ye atıldı.
347 entry daha