şükela:  tümü | bugün
717 entry daha
 • bildiklerimi,yaşadıklarımı ve izlenimlerimi anlatıyım.

  kredi çekmek istiyordum. bankaların faiz oranlarını öğrenmek ve uygun olanından kredi çekmek için yola koyuldum.

  1- maaşımı aldığım vakıfbank a gittim. 2,04 gibi bir faiz söylediler ihtiyaç kredisi için. devlet bankasıda olsa kendi bankanda olsa biraz faiz indirimi yapmalarını beklerdim lakin yapmadılar.

  2- bir tanıdığımın önerisiyle kuveyt türk e gittim. ihtiyaç kredisi vermeyeceklerini söylediler. bende tamam o zaman taşıt kredisi alayım dedim. 1,81 oran verdiler. cazip geldi ama taşıt olduğu için ikilemde kaldım ve çıktım.

  3- iş bankasına gittim. sistemden baktılar,taradılar. kredi veririz ama kefil gerek dediler. kefil isteyen tek banka iş bankasıydı. 2,44 gibi bir faiz oranı verdiler. hoşuma gitmedi. bankacı kadına kuveyt türk kadar olamadınız. onlar 1,81 oran verdiler dediğimde , sen yine de kuvey türkten çekme daha sağlam adam gibi bankadan kredi çek dedi.

  4-ziraat bankasına gittim. 1,94 oran verdi ve bu en iyi orandı. çektiğim banka zaten ziraatti.

  5- araştırmalarıma devam ederken deniz bank a gittim. önümde bir kadın müşteri vardı. bankacı kıza;- en iyi faizi siz veriyorsunuz ondan dolayı paramı buraya yatırıyorum dedi. bende içimden kadın neyle uğraşıyor ben neyle uğraşıyorum diye hayıflandım. bankacı kadınla konuştum. 2,79 oran verdi. bana sen burdan kredi çekme,maaş aldığın yerden çek dedi. bende; kuveyt türk kadar olamadınız dedim. bankacı; sen yine de kuveyt türk ten çekme.güvenilir bir bankadan çek. dedi.

  kuveyt türk her yerde topa tutuluyordu. şaka gibiydi.

  internet bankacılığı açısından ziraat de , garantide , vakıfta iyidir.

  ama garantinin eft ücreti alması ve ziraatin ve vakıfın almaması onları 1 adım öne atabilir.

  not: sonuçta hepsi banka mk. leş kargaları gibi üstünüze çökeceklerdir.
13 entry daha