28559 entry daha
 • dünkü ve bugünkü açıklamalarla beraber akıllarda yine bir sürü soru yaratan oluşum.

  1. bedelliye başvurduğumuzda tecili bozdurmak zorunda kalıyor muyuz? yani başvurdum tecilim gitti eeee ya kurada çıkmazsa? neler oluyor?

  2. başvurduktan sonra sıra/kura sana gelene/çıkana kadar tecilli mi sayılıyoruz? diyelim 33k yatırdık, ama kurada çıkmadı? o para orada garanti, illa bir ara çıkacak anlamına mı geliyor?

  yeşillendirirseniz sevinirim

  edit: arkadaşlar ne olur mesaj atmayın cevabı aldın mı diye. 40 kişi mesaj attı biri cevap vermedi herkes biliyor musun diye soruyor. edit 2'yi koyacağım cevap alırsam

  edit 2: 2. sorunun cevabını aldım. çıkmadığı takdirde paranız geri veriliyor ve ilk celp döneminde 6 ay gidiyormuşsunuz. benim gibi teciliniz varken bunu yaparsanız, kurada çıkmadıktan sonra tekrar tecil yaptırabiliyor musunuz henüz belli değil. ulaşamadım kimseye.

  edit 3: bugün (26.07.2019) halıcıoğlu askerlik şubesine gidip sordum. eğer bedelli kurasında çıkmazsanız, paranız geri veriliyor ve varsa eğer teciliniz tekrar aktif halde geliyormuş. benim tecilim haziran 2020. ocakta çıkmazsam tecilim duruyormuş. özellikle iki üç farklı şekilde sordum.

  bunun dışında eğer daha önce tecil ettirme işini manuel yaptıysanız muayene olmuyorsunuz. ben az önce başvurdum eski muayenemi aldı. kaçaklar vs 31 kasım, tecili olanlar da en geç 31 aralık tarihine kadar da parayı yatırmak zorunda.
159 entry daha