şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • misafire saygı göstermek adettendir eyvallah ama yaşça küçük birisi karşısında eğilip bükülüp zorla el öpmeye çalışmak biraz abartı değil mi sizce de? baban olacak, deden olacak yaşta biri olsa da hadi yaşlıdır saygıdandır dersin. hey gidinin ilber hocası.

  tanımayanlar için ömer tuğrul inançer, hamile kadınların sokağa çıkmamasını isteyen, ped reklamlarının tahrik ettiği, kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen bir varlık. hem de kendi kızı kurumsal bir şirkette çalıştığı halde.

  burada ilber hocanın savunulacak bir tarafı yok. saygı duyuyor olabilirsin, misafirin olabilir, eski ahbabın da olabilir, geç görmüş de olabilirsin, kalkıp elini sıkar, hoşgeldin dersin, çok seviyorsan sarılırsın, öpersin ama sizi örnek alan o kadar genç insanın içinde bir tarikat şeyhi karşısında el etek öpmezsin. göte göt demeyi öğrenmek lazım.

  edit: özelden onlarca mesaj aldım, adam 1 (bir) yaş büyükmüş ilber hocadan, ha o zaman tamam.

  edit2: tasavvufi gelenek filan diye yemleyenler var ama tasavvufla bunun ne alakası var kardeşim, illa kılıf bulmak zorunda değilsiniz işte, adam öpmeye çalışmış, öbürü de saygısından elini vermemiş, o da eğilmiş, saçma sapan bir durum ortaya çıkmış. sonuç itibariyle başlıkta belirtildiği gibi ilber ortaylı bir tarikat şeyhinin elini öpüyor, konumuz da bu.

  https://eksiup.com/p/s861462hya9m
  https://eksiup.com/p/4o614614kz9x

  hani bilmesek bunu tasavvuf diye yutacağız
  https://eksiup.com/p/3c61443ywk56
281 entry daha