şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • sivas'ın bu stoper ikilisiyle (caner - appindangoye) bol bol pozisyon vereceğinin, bu yüzden mamadou samassa'ya yazık olacağının sinyallerini veren maç oldu.

    rıza çalımbay klasik 4-1-4-1 ile kurdu sistemini; ajax'ın yarı-rotasyonlu kadrosuna karşı fena mücadele etmeseler de hücum adına yapabildikleri yarım yamalak tek bir şey vardı o da savunma arkasına adam kaçırmak; birkaç tehlikeli kontra yakalasalar da saçma sapan harcadılar, aradaki kalite farkı epey göze battı kısacası.

    kontra yakalamalarındaki en büyük pay orta sahada kaptıkları beklenmedik toplardı, zaman zaman şok pres denemeleri yaptılar. ancak önliberodaki isaac cofie'nin pasif oynaması orta göbekteki hakan arslan - mert yandaş ikilisine çok yük bindirdi, kanatlardaki ziya - erdoğan ikilisi top rakipteyken sürekli içerlek oynamak zorunda kaldı. bu da geniş alanda topa sahip olarak oynayan ajax'ın ekmeğine yağ sürdü. eğer cofie toparlanırsa sivas'tan bu sezon şok pres + ani hücumlarını daha sık izleyebiliriz, ama ne kadarını olumlu sonuçlandırırlar bilemem.

    sivas'ın savunmayı yönetecek çok iyi bir stopere, hakan arslan'a eşlik edecek iyi bir boxtobox'a ve her iki kanatta da oynayabilecek joker bir hücumcuya ihtiyacı var; sadece savunma arkasına atılan toplarla hücum edilmez çünkü, zaman zaman top sürükleyecek, veya rakip sahada adam eksiltip merkezden delecek oyuncuya da ihtiyaç olacak.
1 entry daha