şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
 • iki yataklı odada kişibaşı : 3.385 euro (ulaşım+kahvaltı+konaklama) gibi bir fiyata rüyalarınızın tatilini geçirebileceğiniz yer. google'dan images olarak aratın derim ki neden bu fiyata anlayın.

  fransız polinezyası ; bir mücevher gibi dağılmış 118 ada ve 5 ayrı adalar takımının başlangıç noktasındadır. takım adaların toplam yüzölçümü 1.544 squaremildir.
  5 takımada ; sosyete adaları , tuomotu atol, austral adaları, marquesas adaları ve gambier adalarıdır.
  sosyete adaları 2 kısımdır. windward adaları ve leeward adaları .
  windward adaları ; tahiti, moorea ve tetiaora
  leeward adaları ; huahine, bora bora, raiatea/tahaa, maupiti
  geri kalan adalar diğer takımadalar içinde yer almaktadır.
  tahiti ; yağmur ormanları ve yumuşak eğreltiotları ile kaplı yemyeşil vadileri, serin nehire dökülen çağlayanları ile fransız polinezyasında yer alan 118 adanın en büyüğüdür
  papeete ; fransız polinezyasının başkenti ve ticari merkezidir. gümrük binaları, hastane, banka, havayolları, seyahat acentaları burada bulunur.
  bora bora ; şüphesiz rüyaların adası bora bora pasifiğin en efsanevi adasıdır. bora bora hakkında çok şey yazılıp söylenmesine rağmen bugünee kadar söylenebilecek en doğru söz henüz bulunamamıştır. havadan bakıldığı zaman bora bora turkuaz içine yerleştirilmiş minik bir zümrüt gibi gözükmektedir.
  havalimanı merkezden teknelerle 20 dakika uzaklıktadır. adanın güneyinde bulunan coral garden doğal bir denizaltı parkı olup, pek çok değişik balık ile mercanların birarada bulunduğu yerdir. lagoon pek çok aktivite sunmaktadır. bunların içinde en popüler olanı köpekbalıkları ile birlikte yüzebileceğiniz shark feeding turu

  tahiti için vize gerekmektedir. vize fransız konsolosluğundan alınmaktadır ve schengen vizesi belgeleri gerekmektedir.
  tahiti’nin para birimi central pacific franc’dır. 1 cpf = 97,454 usd ve = 119,24 euro’dur. tahiti’ye varışta havalimanındaki bankada gece yarısına kadar para bozdurma imkanı vardır.otel lobilerinde yapılacak döviz alım satımlarında kur biraz farklıdır. kredi kartı kullanımı yaygındır. ayrıca döviz büroları da bulunmaktadır.
  tahiti geleneklerine göre bahşiş verme adeti yoktur. servis ücreti genelde faturaya dahil edilir.
  yanınızsa sıcağa dayanıklı giysiler, hafif ayakkabılarr, güneşe karşı şapka, güneş kremi, yağmur ihtimaline karşı ince bir yağmurluk, suda yürüyebilmek için deniz ayakkabısı , böcek kovucu ilaç, kullandığınız ilaçlar, yara bandı, video kamera ve fotoğraf filmi bulundurmanız gerekir.
  türkiye bora bora’nın 12 saat ilerisindedir.
  voltaj : 220 volttur.
  güneşin çok kuvvetli olması nedeniyle kuvvetli bir koruyucu kremi mutlaka bulundurmak ve snorkelle dalışlarda tişört giymek vücudu güneşten korumak için iyi olur.
  bora bora çok emniyetli bir adadır. günün veya gecenin herhangi bir saatinde heryerde yürünebilir.
  bora bora tropik bir bölgededir. buna rağmen muson yağmurları veya kasırga veya hortum yoktur. kasım mart arası iklim biraz daha nemli ve yağmurludur. mayıs ekim arası daha kuru sezondur. buna rağmen tahiti de gerçek bir sezon yoktur. en kuru sezonda yağmur yağabilir veya en yağmurlu sezonda günlük güneşllik olabilir. yağmur aniden gelebilir. 15 dakika yağdıktan sonra hava daha sıcak olur. sıcaklık yıl boyunca büyük değişiklikler göstermez. bora boranın yıl boyunca ortalama sıcaklık 29 derecedir.
  tahitinin ana dili tahitian ve fransızcadır. her ada kendine özgü bir lisan kullanmaktadır. ayrıca otellerde hemen herkes ingilizce konuşabilmektedir.
  tahiti’de yemek çok çeşitlidir. tahiti mutfağının yanısıra fransız ve italyan mutfakları ve fast food tarzı restaurantlarını da bulmak mümkündür. **

  adamlar özel balayı turları yapmışlar; bora boraya ayak bastığınızda bir kere de gün batımında sahilde geleneksel bora bora seramonisiyle evlilik yemini ediyorsunuz.
  2 kişi için 6800 avro desek ulaşım+konaklama için; ee eşek değilsiniz bi 3000 avro da orada harcarsınız desek (bu kısmı iyimser bile oldu). 10000 avroya hallolur.
47 entry daha
hesabın var mı? giriş yap