şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • n11 ve trendyol gibi sitelerde, bazı satıcılarda 3000 tl'ye kadar düşmüş durumda. *
  şu sıralar tasarımıyla ve gücüyle tam bir fiyat/performans cihazı.

  bikaç gün içerisinde alırım ben bunu.

  edit: kırmızısından aldım bir adet. şimdilik alışma evresindeyim.

  2 haftalık kullanım edit'i:
  artıları: gövde ekran oranı harika ve tabiki amoled, haliyle renkle canlı ve parlak. 6.39 inch olması sizi ürkütmesin, ekran gövde oranı çok yüksek olduğu için boyutunu kesinlikle hissettirmiyor.

  kamerası mi 9 ile neredeyse birebir aynı. tek fark 4k video çekiminde mi9 60 fps çekim yapabiliyorken mi 9t'de 30 fps. yani aslında amiral gemisi telefonun kamerasını orta segment telefonda kullanıyorsunuz. kamera delileri bu telefonu kaçırmasın. bu fiyata bu kamerayı bir daha bulamazlar.

  batarya tahminimden daha kuvvetli. 4000 mah pili var. sd800 serisi güç emici işlemci yer almadığı için 2 gün kullanım süresini yakalayabilirsiniz. örneğin ben 10 saatlik ekran süresi aldım. wifi ile, eğer mobil veri açık kullanırsanız bu süre 8 saate kadar düşebilir. batarya dolum süresi ise 0dan 100e 90 dakika.

  işlemci başarılı. 8 nanometre sd730 işlemcisi var. güncel bir işlemci. günlük kullanımda 800 serisi işlemciler ile farkı asla anlayamazsınız.

  ısınma sorunu yok. üstelik ağustos ayında yok!

  eksi yönleri:

  bir çok kişinin korktuğu durum maalesef gerçek; pop-up kamerasından az da olsa toz girişi oluyor. arada çıkartıp temizlemekte fayda var.

  sanırım yazılım ile ilgili bazı sıkıntılar var. örneğin whatsapp'da mesaj geldiği zaman bazen bildirim sesi geliyor bazen gelmiyor. telefon canı isterse yani.

  kutu içeriğinden kulaklık çıkmadı. o kadar para verdik insan bi kulaklık koyar. *

  hafıza kartı girişi yok. onun yerine çift sim kartı kullanmayı tercih etmişler. ömrümde ikinci hat kullanmadım, sokarım ikinci sim karta, hafıza kartı olmasını tercih ederdim.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar. duruma göre tekrardan ekleme yaparım.
62 entry daha