şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • 10 aralık 1996 doğumlu brezilyalı transseksüel manken.

  annesi öğretmen, babası da balıkçı olan valentina, brezilya'nın ceará eyaletinde bir balıkçı kasabasında dünyaya gelmiş.

  her zaman kendini kız hissettiğini belirten valentina'yı psikoloğu 8 yaşında transseksüel olarak tanımlamış. buna rağmen 12 yaşına kadar valentina kimliğini hiç aramadığını belirten manken, önceki adını da hiçbir şekilde açıklamıyor.

  küçük yaşlardan beri cinsel kimliğiyle ilgili hiçbir zorbalığa maruz kalmadığını ısrarla söyleyen sampaio, mimarlık okurken model olmayı kafasına koymuş ve okulu bırakmış. sonrasında sao paulo'da bir modellik ajansı kendisini keşfetmiş ve olaylar başlamış.

  2016 sao paulo moda haftasında podyuma çıkan valentina'nın ilk sükse yapışı da loreal'in kendisini keşfedip, kadınlar günüyle alakalı bir video çekmesiyle olmuş. daha sonra loreal'in marka yüzlerinden biri de olan trans manken, 2017 yılında vogue paris'e kapak olmuş ve vogue dergisi kapağında yer alan ilk transseksüel manken olarak tarihe geçmiş.

  vogue'a kapak olmasıyla uluslararası moda camiasında adını duyuran valentina, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla victoria's secret ile çalışmaya başladığını duyurdu ve bu gelişmeyle birlikte victoria's secret'ın ilk transseksüel mankeni oldu.

  güzelliğiyle herkesi büyüleyen trans manken valentina sampaio, moda dünyasında bizlere daha çok ''ilk'' izletecek gibi duruyor.

  kaynak
6 entry daha