şükela:  tümü | bugün
108 entry daha
  • bir sigara içenlere karşı, bir de şu kyk burs-kredisini almışlara karşı olan nefret her gün artarak büyüyor. arkadaşlar zamanında yüzünüze kyk kredisiyle alınmış sigaraları mı üflediler? siz ezik ezik yurtta yatarken gidip eğlenen arkadaşlarınız mı vardı? ne olum bu nefret? sizi ilgilendirmeyen başlıklara yazıp zırlamayın komik oluyorsunuz. evet kyk kredisi aldık. evet ödemek istemiyoruz. evet sigara içiyoruz. ve evet zamlar hoşumuza gitmedi. ama tüm bunlardan size ne? gidin sağlıklı ve borçsuz yaşamınızı sürün siz bize laf yetiştireceğinize.

    edit: elinde olsa aldığı telefondan, arabadan devlete bir kuruş vergi ödemeyecek olan adam gelmiş “kamuya olan borcu...” tın tın diye kafa ütülüyor. ulan geçmediğin köprünün parasını öderken iyi, senin verginle her gün her mahalleye birer ikişer cami dikilirken iyi. senin paranla tüm kamu çalışanları ömür boyu dolu dolu maaş garantisiyle yaşarken iyi. devlet erkanı birer jeff bezos hayatı sürerken iyi. bir kıçı kırık kyk kredisi alan üniversite öğrencilerine kaldı laf yetiştirmediğiniz.

    edit2: devlet, cengiz limak kolin sabancı gibi pek fakir şirketlerin ve futbol kulüplerinin yüz milyonlarca dolar vergi borcunu silerken problem yok. derneklere vakıflara milyonlarca lira para aktarırken sıkıntı yok. ama aman allahım kyk borcunu silmek mi.. olamaz.
    tüm bu tantananız sırf üniversite okurken kredi alıp daha rahat bir yaşam sürmek yerine borç ödemekten korkup o krediyi almadığınız için. acıyorum size.

    edit3: yazım kuralları gereği bazı kısımlar düzeltildi.
366 entry daha