şükela:  tümü | bugün
74 entry daha
  • yolluk hazırlamak ayıp değildir. yanında yiyeceğini götürmek avrupa'da küçümsenen bir davranış değildir.

    allahın paris'inde bile insanlar plastik kapların içinde akşam yemeğinden makarnasından arta kalanı getirir ve mikrodalgalarda ısıtır, en dandik üniversite kantininde bile mikrodalga vardır. migros tarzı yerlerde mikrodalga bulunur, açık kahve satılır, ingiltere'de tescolardan salata barlardan harika şeyler alınabilir, öğle yemeği evden gelen bir sandöviçle geçiştirilir, almanya'da insanlar iş çantasının içinde elma muz taşıyabilir.

    ha bu bizim ülkemizde niye tuhaf ve varoş karşılanır, çünkü mutfağımız süper köklü ve zengindir, akp gelmeden önce gerçekten sağlam bir tarım ülkesiydik, gıda bol ve taze, yiyecekler lezzetli ve ucuz ve her yerdeydi, erişmek kolaydı. böyle bir ortamda tabii ki evden yemek getirmek tuhaftı.

    ama madem bir salaklıklar silsilesi sonucunda bu iktidarı tepemize getirdik ve bir ekonomik çöküşün ortasındayız, en azından havaalanı gibi göstere göstere büyük geçirdikleri mekanlara girerken, mümkünse, hani takım elbiseyle londra toplantısına yetişmeye çalışan bir grup ciddi insan filan değilseniz, evden ekmek arası tarzı bir şeyler pekala götürebilirsiniz. ben şahsen mümkünse bir gün önceden veya aynı günün sabahı mahalle pastanesinden açma poğaça su filan alıyorum. hatta yanımda iş arkadaşlarım olsa onlara da alırdım. parasızlıktan değil, kanıma dokunduğu için o parayı bunlara vermek.

    sefertası kültürüne sahip bir ülkeyiz aslında az geçmişe bakarsanız.
126 entry daha