şükela:  tümü | bugün
904 entry daha
  • geçtiğimiz günlerde bir arkadaş tutturdu dışarı çıkalım size birşeyler ısmarlayayım güzel bir haber aldım diye, bu arkadaş da aynı zamanda sürekli otlanan bir tip, dedik heralde otlanmalarının karşılığını vermek istiyor çocuk bizde kötü düşünüyoruz hakkında felan diyoruz kendi kendimize. neyse gittik güzel bir mekana rakılar, yemekler, mezeler serildi önümüze güzelce yedik, içtik. hesap ödemeye gittiğimizde harbiden de kimseye elini cebine attırmadı. ben usulen adisyona baktım 4 kişiyiz 450tl gibi bir meblağ tutmuş, makul dedim kendi kendime.

    gelelim olayın koptuğu yere, arkadaş geldi bize ya abi yds ücreti yatıracağım da bana x bankası lazım ordan ücretsiz yatırılıyormuş dedi sende o vardı galiba yatıralım ben sana eft yapayım dedi -çoğu bankadan ücretsiz yatırılıyor zaten- dedim gel yatıralım. sınav ücreti o dönem 120tl neyse yatırdık eyv dedi, sana eft yapayım iban ver dedi, verdim. eft geçti ama ben hiç bakmadım tabi aklıma bişey gelmedi.
    ertesi gün mobil bankacılıkla işim oldu giriş yaptım bir de ne göreyim bu pezevenk 120tl sınav ücreti yatırıp bana 30tl eft geçmiş, gavat geçen ödediği hesaptan dolayı kesik atmış bana sonradan öğrendim diğer 3 arkadaştan da farklı zamanlarda çeşitli otlakçılık ve kesiklerle ödediği hesabı çıkarmış bir şekilde.
569 entry daha