şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • temizliği taharette arayan yazar beyanı. senin milletin haftada bir duş alıyor pis dediğin adamlar her gün duş alıyor. her gün duş alan birinin taharete ihtiyacı olmaz ve daha temiz olur. senin milletin g!tünü eliyle yıkıyor sonra elini yıkasa da yetmiyor ve bok kokulu elle dolaşıp her yeri elliyor. bu mu temizlik?!

    milliyetçi duygular yüzünden kendi milletini üstün görmek. kargaya yavrusunun şahin gibi görünmesidir. bu başlık da milliyetçilikten kurtulamamış yazarın gerçeklikten uzak önermesidir. araplar da en temiz milletin kendileri olduğunu düşünüyor. gerçekte eğitim ve refah seviyesi + bilimsel gelişmişlikte kim ilerideyse o millet daha bilinçlidir. en bilinçli millet en temiz millet olur. en cahili en pisidir. bunun ırkla-kültürle bir alakası yok.

    avrupalıların kültürüne pis diyorsunuz ama sizin burada kullandığınız bütün temizlik malzemelerini avrupalılar üretti. demek ki temizlikte bile bilim, kültürden daha önemliymiş.

    tabi refah seviyesi ve çalışma şartları da temizlik için çok önemli. çünkü temizlikte ileri seviyede olmak için zaman+paraya ihtiyaç var.
76 entry daha