şükela:  tümü | bugün
90 entry daha
  • geçenlerde öbür tarafa ufak bir iş için uğradım. cennette bir arkadaş var, uzun zaman olmuştu görmeyeli, onunla dertleştik. hazır uğramışken cehennemden de birkaç kaçak malzeme alayım dedim. malum ucuz oluyor oralarda. her türlüsünü bulabiliyorsunuz.

    cehenneme doğru seyirtirken bir grup insana rastladım. timsah yürüyüşü yapıyorlardı. ufak bir alanın sonuna kadar keyifle gidiyor, şampiyon olmadıklarını öğreniyor ve sonra hiçbir şey olmamış gibi başa dönüyorlardı ve bir daha ve bir daha. sordum bu nedir diye.

    o meşum günde timsaha giren fenerlileri olduğu gibi oraya almışlar. ne cennet ne cehennem. hem o muhteşem görüntüyü bozmak içlerinden gelmemiş, hem de bu kadar aptal insan topluluğuna ceza veya ödül vermenin mantıklı olmayacağını düşünmüşler. sonsuzluğa kadar böyle dönecekmiş bu ekip. her turun sonunda hafızaları sıfırlanıyormuş ve o heyecanı sil baştan yaşıyorlarmış. biraz prometheus'un hikayesinden biraz da jim carrey'den etkilenmiş tasarlayanlar. kolaylıklar diledim. 2-2 mi diye sordum, gülerek cevap verdiler. yoluma devam ettim.
6 entry daha