şükela:  tümü | bugün
 • 22 bin 200 lira maaşla çalışıyorum. öyle hemen celallenmeyin, yaptığım işe kıyasla çok az bu para, üstelik görüyorsunuz ki bir kuzu şişi 7 liraya yiyorum böyle pahalıyken her şey inanın yetmiyor bile.

  kalkıp gidiyorum sabahtan akşama kadar bilmem kaç tane adamın yok efendim şöyle olsun yok efendim böyle olsun, işte ne bileyim ülkenin durumu şöyle bilmem ne saçma sapan konuşmasını dinliyorum. sanki ülkeyi kurtarıyorlar. hayret ediyorum bu kadar konuşacak ne var anlam veremiyorum. bazen allah affetsin, uyuyakaldığım bile oluyor sıkıntıdan. gerçi bazen kavga dövüş de oluyor biraz renk geliyor, hareketleniyor ortalık. neyse ben aslında bugün başka bir konuda sizlere dert yanmak istiyorum.

  arkadaş benim aldığım para belli. altı üstü 22 bin 200 lira. siz de biliyorsunuz değeri mi var paranın? aldığım gibi gidiyor, aldığım gibi gidiyor. hanımın marka takıntısına, oğlanın araç sevdasına 15'inde çektiğim gibi maaş bitiyor. e insanım ben de, canım bazen bir şeyler çekiyor. boğazıma düşkünümdür, canım bir şey çekti mi hiç acımam paraya.

  efendim gittim bir kuzu şiş yiyeyim diye bizim lokantaya. yedik içtik, gayet de lezzetliydi. hiç problem yok. zaten bildiğim kadarıyla hepsi organik malzemeden yapılıyor. neyse, sapmayayım konudan. şimdi insanın yediğini içtiğini söylemesi de ayıptır ama, kuzu şiş gömdüm, yanında da bir fantayı içtim. gelen hesap beni şok etti. 9 lira ödedim. bir kuzu şiş ve bir fantaya 9 lira ödemek neyin nesi diye sorguladım. vallahi bu mecliste konuşan adamlar kriz mriz bi şeyler geveliyolardı ama ben bu kadarını tahmin etmiyordum. insanın karnının doyması bu kadar mı pahalı olur ya?

  geçenlerde de 1 liraya içtiğim çorbaya 2 lira ödedim. içim yandı arkadaş. bir şeyin fiyatına bir günde %100 zam geldiği nerede görülmüş? şu rezalet fiyatları görün diye buraya menüyü ekliyorum:
  https://eksiup.com/p/fk774992qeon

  gider evimde yerim daha iyi ya, bu kadar paraya yemek mi olur?
  ülkede yaşamak zor efendim gerçekten çok zor. allah halkımızın yardımcısı olsun. bu arada kısa zamanda mecliste bu yemek fiyatlarını uygunlaştırma konusu hakkında bir öneri yapmayı planlıyorum. öncesinde malum yeni yıl yaklaşıyor, onun için maaşımıza zam için de bir küçük çıtlatayım diyorum.

  bu ülkede hayatta kalmayı başaran asgari ücretli halkımın allah yardımcısı olsun. keşke elimden bir şey gelse de onlara daha iyi bir yaşam sunabilsem. daha seçime çok var ama, oylarınıza talibim, biliyorsunuz ki ben sizin çocuğunuzum. yapılan bu haksızlıklara beraber göğüs gereceğiz, beraber sesimizi çıkaracağız. inşallah.

  tanım: meclis lokantasında yaşadığım rezalettir.
65 entry daha