şükela:  tümü | bugün
26 entry daha
  • (bkz: #93893655) almanya’da dört ay yaşayıp, türklerin alman ekonomisine %1 katkı yaptığını [uyardılar eklemesi: alman sosyal hayata ve ekonomiye katkısı olanlar türklerin %1’i demiş: değişen bir şey yok, yine denyoluktur bu söz.] düşünen yazarların toplandığı denyo turnusolu başlıktır.

    dört ayda %1 katkı yaptığını tuvalete giderken mi fark ettin dangalak? almanların yapmaktan imtina ettiği ne kadar iş varsa önce türklerin sonra da bulgarların sırtında. sence ekonomiye daha fazla nasıl katkı verilir?

    almanlar genellikle arge aşamasında çalışır, üretim kısmı üç milyona yaklaşan nüfusuyla türklerin sırtındadır. yiyecek sektörü neredeyse türklerdedir ve harıl gürül vergi öderler, kiosk/bakkal sektörü türklerdedir yine aynı şekilde deli dehşet vergi öderler; ev tamiri/bakım/taşıma(umzüge) işleri neredeyse türklerdedir, geçen bir ağbiyle konuşuyorduk, 3 aylık hasılat 30,000 euro ama yaklaşık 10,000-12,000 vergisi var, diyordu. nedir bu? ekonomiye katkı değil de senin dört aylık sifon paranı ödemek mi? bilmiyorsun madem sus, akıllı sansınlar.

    tanım: ırkçılıktır, faşistliktir, geçit verildiğinde bu tüm dünyaya yayılabilecek kuvvette ve güçtedir.
57 entry daha