şükela:  tümü | bugün
632 entry daha
  • bacaklarından akan şey kan değil. gecenin bir yarısı su içerken, boğazına takılan söyleyemediğin kelimelerin.
    insan olmak günden güne zorlaşıyor benim için. kalbimi kullanmadığımdan mı cama döndü yoksa hep böyleydi de ben mi korudum? beni mi korudular? şimdi ne olsa kendimde arıyorum cevapları. allahım buna yaş almak mı deniyor? dilerim değildir.
    her güne ayrı uyanıyorum. yeni bir ölüm seçiyorum gibi, bugün nasıl tükensem.. birini seçmiyorum, akışında kayboluş. zaten sürekli hengame sürekli ses sürekli süreklilik... özlem duyuyorum. bunu bazen kulağımda bağıra çağıra bazen çayırda bazen çağırmasa da. duyuyorum. bu kalbimden gelen. kalbimden ne kaldıysa bana.
    acı çekiyorum, yas içindeyim. kaybettiğim birçok şeyin ardından. insanlar var. görebiliyorum. kapıyorum gözlerimi. biliyorum bir gülüş tekrar çelecek beni, ben yine çiçek açacağım. ama ya istemiyorsam? ya bunca zaman kendimi tutmama sebep başka bişeyse... içimizdeki bağa inanan yok. insan her boku rasyonel kılmaya çalışıyor. her boka inancına göre kulp buluyor.. ya öyle değilse. gerçekten her körü körüne sorgulamadan inandığımız şeyler yalansa. en kötüsü bu hayat gerçekten de boşsa?
7 entry daha