şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • sezon başında lask linz'in başına geçen teknik direktör. eski td oliver glasner'in birkaç yıldır oturttuğu sakin tempolu sistemi çok daha presçi ve dikine oynanan bir hale getirmesiyle dikkat çekiyor.

    ön üçlünün sürekli pres yapıp rakibi uzun topa zorladığı, bu uzun topları da arkada bekleyen 3 stoper + 2 merkez orta sahayla toplayıp önde kalan üçlüye hızla aktardıkları, kanatların da desteğe gidip hücumu beşlediği bir 3-4-3 oynatıyor. kendi yarı sahalarında top neredeyse oraya ani pres yapıyorlar, herkesin bölgesi belli, nereye kadar pres yapacağı ve nereden sonra bölgesine geri dönmesi gerektiği belli. bu agresif oyun sayesinde rakipler baskın bir maç çıkaramıyor.

    paslaşmaları mümkün mertebe az yaptırmaya çalışan, geride vakit kaybetmek istemeyen bir oyun anlayışı var, bu takımı çoğu zaman uzun toplarla çıkmaya teşvik etse de sistemin en kritik elemanı santrfor joao klauss de mello sayesinde pek sorun olmuyor; çok süratli olmasa da geniş alanda temposunu koruyabilen klauss gerek hava toplarındaki üstünlüğüyle uzun topları arkadaşlarına indirerek, gerekse de oyun akışını sağlamak için rakip yarı sahada sürekli mekik dokuyup pas istasyonu olarak kendi çapında bir komple santrfor işlevi görüyor.

    şl 3. ön elemesinde basel'i iki maçta da yenerek elediler, şimdi playoff'ta yine beğendiğim ve ne yapacağını merak ettiğim bir hoca olan philippe clement'in club brugge'üyle oynayacaklar, güzel bir eşleşme olacağını düşünüyorum.

    futbolculuk zamanlarından tanıdığımız ismael'in biraz şovvari hareketlere kaçma potansiyeli olsa da hırslı ve tutkulu bir hoca, bizim lige uyum sağlayabilecek bir yapısı var. kadrosundaki oyunculardan ful performans almasını biliyor. at gibi koşturan, hızlı ve tempolu oynamak isteyen, daha kaliteli oyuncularla çok daha iyi işler yapabilecek bu hocayı ligimiz takımlarının takibe almasında yarar var.
2 entry daha