şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
 • israil'in teknolojisini abd ve ingiltere'ye ihraç ettiği sistem.

  2 büyük güç, küçük boyutlu, vurulması zor, alçak irtifa havan mermisi ve füzelere karşı savunma teknolojisini, gerçek savaş koşullarında kendini kanıtlamış tek sistem olan ve doğru düzgün muadili olmayan demir kubbe'ye emanet etmiş durumdalar. tabi kendi radarlarına, kendi sistemlerine entegre bir şekilde.

  demir kubbe'yi oluşturan 4 temel parçanın her biri ayrı ayrı özgün sistemler. teknoloji transferi sorun yaratmayacak belli başlı gelişmiş ülkelere ihraç edilebilir durumda. bunlar, ingilizce konuşan uluslar , avrupa ülkeleri ve uzak doğu demokrasileri.

  başlatıcı rampa - tamir füzesi - el/m-2084 radarı ve mıc4ad komuta-kontrol-iletişim-bilgisayar-istihbarat* sistemi.

  ingiltere'nin 2020 yılında hizmete girecek yeni sky sabre hava savunma sistemi, israil'den mıc4ad sistemini alıyor. radarı ve füzeyi kendi hazır teknojisinden karşılıyor.

  abd ise kısa menzilli havan - füzeleri önlemek için demir kubbe sistemini komple alıp , sadece radarını değiştiriyor. amerikan demir kubbelerinde israilli elta üretimi el/m-2084 yerine, northrop grumman üretimi radarlar kullanılacak. ismi de farklı olacak.

  israil'in 8 katmanlı hava savunma şemsiyesinde spyder, iron dome ve david's sling aynı çekirdek teknolojiye sahiptir. barak 8* ve arrow* serileri tamamen farklı teknolojilerdir.
101 entry daha
hesabın var mı? giriş yap