şükela:  tümü | bugün
967 entry daha
 • bazı araştırmalar ışığında cevaplabilecek soru diyebiliriz fakat önce ortalamaları verelim:

  yapılan bir araştırmaya göre seks süresi ortalaması 5,4 dakika, 18-30 yaş arasındaki ise 6,5 dk olarak bulunmuş. bu çalışma 6 aylık düzenli heteroseksüel ilişkiler için verilmiş. 5 ülkede, 500 kişi ile çalışmalar yapılmış, bunlar: hollanda, amerika, türkiye, ingiltere ve ispanya. esas süpriz haber ise bu ortalamayı düşüren ülke biziz. 3,3 dk ortlamayla lideriz. erken boşalma sorunu türkiye'de oldukça fazla görünüyor.
  ref: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16422843

  diğer çalışmada istekli olunan haz süresinin 7-13 dk arası olması gerektiği vurgulanmış. örneğin 10 dk önsevişme, 9dk seks süresinin uygun olduğu ve 20 dk üstünün çok uzun olduğu, 1,25 dakikanın ise çok kısa olduğu bildirilmiş. gerçekten de birbirini arzulayan çiftler bu süreçte boşalabiliyor.
  ref: https://www.theglobeandmail.com/…tes/article572674/

  esas sorun tabii ki yine erkeklerden çıkıyor, çalışılan çiftlerin %45inde erkeklerde erken boşalma olduğu ve 2 dk'ı ancak çıkartabildikleri belirtilmiştir. bu kadının orgazmı için kesinlikle yetersiz bir süre.
  https://newrepublic.com/…es-finish-sex-who-bothered

  demek ki 6 dk üstünde kaliteli sekse giriş yapılmış oluyor. çiftlere sorulduğunda ise ön sevişme dahil en az 30 dk sevişmenin sürmesini istediklerini belirtmişler. artık gerçekleri biliyorsunuz, dağılabilirsiniz.
  ref: https://news.psu.edu/…utes-not-hours-therapists-say
1151 entry daha

hesabın var mı? giriş yap