şükela:  tümü | bugün
137 entry daha
 • (1) kapitalizm halihazırda var olan zaaflardan yararlanan ve süreç içinde yeni zaaflar yaratan bir sistem.

  (2) kendini önemli hissetmek kadının en güçlü zaaflarından biri.

  (3) ilgi görmek de önemli hissetmenin en tatmin edici yolu.

  (4) evlenmek toplumun kabul ettiği tek seks yapma yöntemi

  (5) toplum, bilinçaltında kadının değil erkeğin seks yapmaya ihtiyacı olduğu sanrısını sürdürmekte kararlı

  (6) seks erkeğin en güçlü zaafı

  (7) seksi erkeğe sağlayacak kadın cinsinin evlilik sürecinde şımartılması toplumsal normlara uygun.

  (8) çünkü bu sayede erkeğe ömür boyu seks sağlayacak bir kadının ikna edilmesi ritüelleştiriliyor

  sonuç olarak kadın ilgi gördüğü için mutlu, kapitalizm bu zaafı paraya dönüştürdüğü için mutlu, toplum istediği şekilde seks yapıldığı için mutlu, erkek istediği zaman seks yapabileceği bir kadını eve kapadığı için mutlu.

  süreç içinde taraflardan bazıları enayi yerine koyulduğunun farkına varıyor ama diğer kazançları için bu duruma göz yumuyor. dengenin şaşmayacağı kadar değişkenlerle oynayan gelinlik teslim partisi gibi sivrilikler de zaman içinde ya eleniyor yahut kültüre ekleniyor.

  o yüzden dünya üzerinde her evlilik ritüeli, o yere özgüdür. sekse ulaşmanın kolaylığı, kadının toplumdaki konumu, aile yapısı, ekonomik durum, bireylerin hayat görüşü gibi değişkenler yukarıda saydığımız çıkar ilişkisinin bacaklarını güçlü veya güçsüz hale getirir. motivasyonu üreme arzusu olan bu makinenin işlemesi o kadar çok parametre ile kontrol edilmektedir ki taraflardan birinin herkesi memnun ederek sistemden çıkması imkansız hale gelir. sistem ortak çıkarların karşılanabildiği optimum noktada kalmaya devam edecektir. o yüzden beğenmeyen çeker gider bu sistemin dışında yaşar demek pek insan aklına ve hayatın doğal akışına uygun bir çözüm değildir.

  tarafların tamamı bilinçaltlarında yukarıdaki şartların/kuralların tamamını kabul etmiş sayılırlar. bunu fark etmezler ama okumadan imzalanan sözleşmeler gibi bağlayıcılıklarını işler sarpa sardığında hissederler. firmalar da, toplum da, erkek de, kadın da evlilik sürecinde ve sonrasında alacaklarını ve vereceklerini vahşice değerlendirecek, gerektiğinde çıkarlarını acımasızca koruyacaklardır. medeniyet tiyatromuzun altındaki çarpıcı gerçeklerden biri de ne yazık ki budur.

  bu yaptığım derinlikli tespit bugün olmakta olan ve gelecekte olacak olan tüm evlenme ritüellerini kapsayacaktır.

  afiyetle yiyiniz.
116 entry daha
hesabın var mı? giriş yap