şükela:  tümü | bugün
2685 entry daha
  • lisede sayısal eğitim görmüş ve fen derslerini dersten öte hobi olarak çalışmış birisi olarak zevk alarak izlediğim dizi. ülkemizin temel bilim eğitiminde ne kadar yetersiz olduğunu dizi yüzümüze vuruyor. örneğin shaldon fizik bilimci ve sabahtan akşama kadar bir odada düşünerek para kazanıyor. bizde olsa 3. gün rektör, shaldon'u üniversiteye para kazandıracak bir şey yapmadığı için şutlardı.

    --- spoiler ---

    dizide işledikleri penny-leonard ilişkisi sapyoseksüelliğin tiyatroya dökülmüş hali. ilk 2 sezon yakışıklı ve karizmatik erkekler ile bir dikiş tutturamayan ve sürekli pişman olan penny'nin zeki ve efendi çocuk olan leonard ile sevgili olması ancak masal kitaplarında gerçekleşir. gerçekte böyle bir sapyoseksüellik yoktur.

    gerçek hayatta penny gibi güzel ve cazibe sahibi bir kadın asla leonard ile ilişki yaşamak istemez*. ilişkide kendisi karşı cinse neyini sunabiliyorsa ondan da bir benzerini isteyecektir. penny gibi bir kızın hayatındaki bütün ilişkiler ilk 2 sezondaki gibi olacaktır. leonard ile olan ilişkisi diziyi izleyen nerd'ler sevinsin diye yazılmış bir kurgudan ibarettir.
    --- spoiler ---
299 entry daha
hesabın var mı? giriş yap