şükela:  tümü | bugün
3469 entry daha
  • apple ferrari değilse kim ferrari? her lansmanında durmadan kendilerini ezik gibi apple ile kıyaslayan mı huawei ile samsung mu? istediğiniz kadar nefret edin ama apple sektörün hala ana karakteridir.

    huaweinin ve samsung'un yeni çıkan telefonları apple'ın 1 sene önceki telefonuyla geekbench testlerine sokulur. üstelik bu firmaların geekbench testi için özel performans vermelerine rağmen 1 sene önceki apple geçer zaman zaman. apple için şöyle bir şey deniyor ama samsung'ta şu var apple'a sonradan geldi. evet neden çünkü samsung ve huawei bir teknoloji çıktığında onun stabil hale gelmesini geliştirilmesini beklemeden ilk önce koymalıyım bunu telefona deyip koyuyor. peki sonra ne oluyor. katlanabilir telefon üretiyor sonra telefon kırılıyor ya da samsung bataryayı büyütme uğruna patlayan telefonlar üretiyor.

    apple'ın marka algısının en güzel örneğini şu aralar yaşıyoruz. insanların çoğu iphone 11 alamayacak ülkemizde ama tüm teknoloji kanalları iphone 11 geliyor diye video üstüne video koyuyor. onedio ve haber siteleri işte iphone 11'in özellikleri ve fiyatı diye sponsorsuz kendileri tık almak için içerik yapıyor üstelik eskisi gibi satılamayacak bu telefon. apple'ın lansmanını bir sürü yer canlı yayınlayıp çeviri yapıyor. bildiğin saatlerce oscar töreni gibi.

    bunu diğerleri için bu yoğunlukta göremezsiniz.
699 entry daha