şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
231 entry daha
 • tim cook'a kadar belirli bir düzeni olan ürün gamının yine anası s*kildi.

  kırpılmış xs vardı, 8 vardı, yeni xs vardı. öncesinde x ve 7, 7 plus.

  şimdi xs gitti. xi var, sonra xi pro var. galiba 8'i de hala satıyorlar.

  ben takip ediyordum, iphone kullanıyordum. 2 sene önce eşime;* dedim: artık iphone alınmaz, makul değil. nitekim tekno markette yanımdaki çocuk da kız arkadaşına anlatıyordu; çok pahalı oldu, gerek kalmadı diye.

  geçen sene telefon değiştirip android'e geçtim; param yetmediğinden değil; etmediğinden. nitekim macbook pro var, 2 pc var* var oğlu var. ama fark yaratmayan (çamaşırımı yıkar yemeğimi yapar yerleri süpürür o ayrı) cihaza niye 11k vereyim. o paraya araba yükselten var (leon -> leon fr -> makyajlı leon fr -> golf -> audi a3 hepsi 10k küsür fark).

  yahu 2-3 sene önce andro-idiot'lar* yenilik yok derken ben notch'ı apple'ın yaygınlaştıracağını savunuyordum. almasam da sezar'ın hakkı sezar'a yani.

  şu geldiğimiz noktada ekran içi parmak izi okuyucu, çıkan kamera*, delikli kamera*, ekranda kamera*, damla çentik* falan var.

  apple'da ne var? hala aynı çentik. face id vs vs.

  aga sırf spec bump. bak bunun bile adı var terminolojide.

  yahu kamera sayısını artırdık al sana pro. isss-temezük.

  geçiniz. vallahi sıkıldım. şu an xiaomi mi 9 se alırım drop notch, ekranda parmak izi okuyucu, keyfime bakarım.

  hayır bir de sosyal sorumluluk projesi olmuşlar; hepsine "evet" olmakla birlikte; yok %100 aluminyum, yok anneannem kullandı yok duymayan duydu bilmem ne kağıt dönüşümü, vs vs. sanki bana netflix.
324 entry daha