şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
214 entry daha
 • siri geliştirilmiş mi? hayır. güya siri kestirmeleri diye bir şey gelmiş ama şuanki yapabildiklerinden fazlasını yapamıyor. allayıp pullamışlar o kadar.

  aylardır şahsen dalga geçip küçümsediğim google asistan ve microsoft cortana bile güncelleme üstüne güncelleme alarak gelişiyor. siri’yi geçmeleri an meselesi.

  apple maps kişiselleştirme konusunda google maps’le yarışabilecek düzeyde mi? hayır. bi tek panoramik görünüm gelmiş. wow ne kadar büyük bir yenilik.

  iki çift airpods’u tek bir iphone ile eşleştirme ve ortak müzik dinleme özelliği gelmiş. allah için güzel bir şey bu. android’lerde var mı bilemiyorum.

  apple calendar hâlâ yarrak gibi bir gün/hafta/ay görünümüne sahip. haftalık görünüm zaten yok gibi bir şey. macos’ta bu app ne kadar muhteşemse ios’ta o kadar berbat. kesinlikle işlevsel değil. kaydettiğim bir etkinliği bulmak için ekstra çaba harcıyorum. apple takvimi mobilde microsoft outlook calendar’ın fersah fersah gerisinde.

  apple notes, hâlâ aşırı basit. bildiğin ilkel bir not tutma uygulaması. evernote veya microsoft onenote sunduğu özellikler ile çığır açmışken apple not uygulamasının bu kadar ilkel kalabilmesini anlamıyorum.

  fotoğraflar uygulamasının temasında yenilikler yapmışlar, bu kadar. fazlası yok. her zamanki gibi icloud dışındaki bulut depolama sistemleri fotoğraflarda desteklenmiyor. yani ben onedrive veya google drive veya dropbox’taki fotoğraflarımı hâlâ daha iphone’nun yerleşik fotoğraflar app’inde açamıyorum.

  konumu açmak veya kapatmak için hâlâ ebesinin nikâhındaki ayarlar menüsüne erişmek gerekiyor. bi koyamadılar şunu denetim merkezine.

  kısacası basit basit şeylerin “yenilik, brand new features” olarak sunulduğu işletim sistemidir. bile bile teknolojik gelişmeleri yavaşlatıyorlar, daha geç sunuyorlar artık. gerçekten saçmalık.
897 entry daha