şükela:  tümü | bugün
 • edit: anlamayanlar için tek tek açıklayalım.(hayattaki tek başarısı oks'den yüksek not almış olmak olanlar hariç.)

  1- sav: " bu bir gelenektir." cevap: zaten insanlar da bu saçma geleneği eleştiriyor. tıpkı doğu'daki çocuk gelin geleneğini, başlık parası geleneğini eleştirdikleri gibi. bir olayın gelenek olması onu doğru yapmaz.

  2- sav: "simit neden kutsal olsun?" cevap: bak işte bu doğru bir gelenek. çocuklara tutumlu olmayı öğreten israfın kötü olduğunu anlatan ve elindekilerin değerinin farkına varmasını sağlayan bir gelenek. "kutsal" kelimesi azgın azınlıkta basur acısı yaratabilir ama olsun.

  3- bu gelenek üst sınıftakilerin alt sınıftakilerden üstün olduğu gibi sakat bir mantık doğuruyor. hangi hakla üst sınıflar alt sınıfların kafasına bir şey atabilir? okulun ilerleyen dönemlerinde bu 'devrecilik' anlayışı devam eder ve alt sınıflar üst sınıfların yanlışlarına, zorbalıklarına ses çıkaramazlar. ki yatakhanelerde yapılan çaylak işkencelerini herkes biliyor.

  4- sav: " herkes bizi kıskanürrr." cevap: breh breh breh. bu sözlük'te bile kadıköy'den çok daha iyi okullarda okuyan ergenler vardır. kaldı ki doğru doğrudur, boğaziçi mezunu söylese hemen doğru mu kabul edilecekti? işte bu mantık bile simit atma ile başlayan alt-üst zihniyetinin yansımasıdır. benden üstünse her şeyi yapabilir söyleyebilir.

  öğrencilerin biribirine simit atarak 'eğitime' başladığı lisenin mezunlarının açıklaması. tabii ki suçlu yine eleştiri yapanlar. kahrolası twitter bilgeleri!!! okulun logosu martı imiş de o yüzdenmiş. bundan sonra galatasaray da lig başlarken aslanların önüne fakirleri atsın o zaman.

  --- spoiler ---

  kadıköy anadolu lisesi mezunları da gelen bu tepkilere yine sosyal medya üzerinden; simitlerin heba olmadığını ve martılara verildiğini açıklayarak cevap verdi.
  --- spoiler ---

  https://www.memurlar.net/…atmayi-boyle-savundu.html
66 entry daha