şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
10671 entry daha
  • "terör" parantezi içine ne kadar insan yerleştirirseniz, sistemin dışında hareket etmeye o kadar çok insanı zorlamış olursunuz. pkk dediğinin yapı, bir çoğunun hoşuna gitmeyebilir ama, artık alenen, açıkla, ilan edilebilir düzeyde amerikan kiralık askeri olarak fonksiyon görmektedir. hdp ile pkk arasında da kabul etmek ya da etmemekle değişmeyecek güçlü bir ilişki var. devlet de, özellikle yukarıda bir arkadaşın dediği gibi faşist mhp-akp bloğu, her hdp'liyi pkk'lı ilan etmekle bu ilişkiyi her hdp'li için kaçınılmaz, zorunlu hale getirmeye çalışıyor. bağımlılık ilişkisine itiyor hdp'yi. akıl almaz bir ahmaklık. anlaşılıyor ki sivilleşmeyi azaltmak istiyorlar, bu sorunun bitmemesini istiyorlar.

    herkes farkındadır, demirtaş yeni bir alternatiftir, silahsız bir siyaset için yeni bir seçenektir, ve pkk ile hdp ilişkisi popüler, karizmatik başkan imajı sayesinde bağımlılıktan alternatif olmaya evriliyor, fakat nasıl oluyorsa devlet+pkk beraberce demirtaşı içeri tıkıyorlar. ve yeniden her faşistin söyleyecek sözü oluyor, şu kriz ortamında.

    çocuklar gibi düşünmeyi bırakın, akıllı olun. dışlamakla ne kazanacaksınız, yalçın küçük'ün bir sözü vardı, "biz kendi kürdümüzü vermeyiz..." vermeyelim ulan sığırlar, her seferinde plak gibi aynı teraneyi çalıp durmayın. fırsat tanıyın ölüm makineleri yavaşlasın, bırakın sadece tartışalım, kansız bir birimize sövelim ama ölmeyelim, öldürmeyelim. kürdümüzü de amerikalılara, ingilizlere vermeyelim.
93 entry daha