şükela:  tümü | bugün
22 entry daha
 • (bkz: zorla güzellik olmaz)

  zorbalıkla yapacağınız her şey geri teper. bizim sevgi kelebeği solcularımızın kendileri dışında her şeye "gerici" damgası vurup zavallılıktan zavallılık beğenmelerinin esas sebebi bu.

  kibirden arınamamış hiçbir düşünce sizi ileri götürmez. bırak ileri gitmeyi, yerinde bile saydırmazlar adama. demir perde ülkelerinin halini görüyorsunuz. kimi maddi kaynaklara çöreklenmekten, kimiyse bunların ötesindeki fikir kıtlığından çöktü. son kertede, tek tip insan yetiştirme gayesi olduğunu yarım ağızla itiraf eden, insan ürünü olduğu halde hata yaptığını kabul etmeyen her kişi ve kurum egemenlere hizmet eder. egemenlerin de sağı solu olmaz, her zaman sömürecek insan kaynağı olur.

  rüşvet/hırsızlık dağlarından, kolhoz simsarlığından; dünya vatandaşlığını paravan olarak kullanıp kritik mevkilerde über milliyetçiliğe tutunmaktan utanmayanların bu vakaları "kara propaganda" olarak görmesi doğal. her otorite birilerini bertaraf etme düşüncesiyle gücünü kabul ettirir.

  ister küba olsun ister sovyetler fark etmez. bugün türkiye'de solculuk oynayan enver aysever tarzı mini komünizm eksperlerinin komik duruma düşmesinin nedeni büyük ölçüde bu işte. bu tarz çelişkileri afişe etmesi açısından da efsane bir skandal aslında. çökmüş sistemlerini "kurtuluş" olarak pazarlamaktan hala utanmayan, köhnemiş fikirlerinin eleştirilmesini her seferinde kendilerinden daha berbat durumdaki liberalleri kalkan olarak kullanıp erteleyen; ana akım medyadayken suya sabuna patronlarının izin verdiği ölçüde dokunurken, oralardan şutlanınca bir anda "halk" için haber yapmaları gerektiği kafalarına dank eden zavallı bir güruh işte bunlar.

  neyse daha gömerdim de, biraz başka arkadaşlar toprak atsın.

  edit: paragraf ve anlatım bozukluğu.
27 entry daha