şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • (bkz: otomatik vites)

  ben bu bkz'ı vermekten bıktım. millet araba kullanmayı bilmeyen hıyarlara şu mereti vermekten bıkmadı.

  aceminin altına verilen otomatik vitesli araç ölüm makinesidir. en hafifi bir ton gelen çelik bir kütleyi harekete geçirmek ağır bir sorumluluktur. en küçük bir hatada kendinizin ya da bir başkasının ölümüne neden olur. ama daha temel becerileri yerleşmemiş insanlara arabayı hareket ettirmeyi kolaylaştıran bir icat veriyorlar. sonuç? fren yerine gaza bastı, dehşet saçtı. halbuki manuel vites kullanan biri pedalları karıştırdığı anda araba stop edecek ve kimsenin burnu bile kanamayacaktı.

  lütfen çevrenizde her fırsatta bu mesajı yayın. otomatik vites acemilere uygun değildir. ancak belli bir deneyimin üstüne çıkmış, araç kullanma yetkinliğine ve sorumluluğuna sahip kişiler için uygundur.

  ayrıca: (bkz: #82434101)

  edit: yazarken biraz agresif bir dil kullanmışım, öncelikle herkesten özür dilerim. sabah işe giderken bir okul servisinin karıştığı ölümlü bir kazaya şahit olmanın etkisiyle trafik konusunda biraz gergindim. o gerginlik entry'ye de sirayet etmiş. ıyi bir pratik, yeteri kadar özgüven ve dikkat ile araç kullanmak sizin için keyif verici bir deneyime dönüşecektir. kadın ya da erkek olmanızın bir önemi yok. yeter ki işin kolayına ve kısa yollarına kaçmadan öğrenme surecinizi tamamlayın.
253 entry daha