şükela:  tümü | bugün
104 entry daha
 • yazacaklarımı nereye yazacağımı bilemeyip buraya geldim sonunda.

  buradan birçok mesaj alıyorum. ilgilendiğim alan nedeniyle danışma amaçlı sorular geliyor. hepsini cevaplamaya çalışsam da hayatın rutini içinde buraya ayırabildiğim zaman sınırlı. bu nedenle bazı konuları tek entry ile açıklamak mantıklı olacak gibi gözüküyor.

  bana hasta/danışan olarak gelmek isteyen insanlar oluyor. maalesef buradan danışan kabul edemiyorum, uygun ve etik olmuyor ama isteyenlere terapist önerisinde bulunmaya çalışıyorum.

  mesajları okuyorum ancak yanıtlamayı unuttuklarım oluyor, lütfen kusura bakmayın, eğer sizin için önemliyse tekrar gönderin ki anımsayayım.

  mesajlarda kişisel detaylara girmeyin lütfen. mesaj gizlilik ve güvenliği bana bağlı değil, bu nedenle çok özel şeyleri yazmanızı uygun bulmuyorum, danışacağınız konuyu mahrem detaylara girmeden kısaca anlatırsanız sevinirim.

  size verdiğim yanıt sizi tatmin etmeyebilir. bazen bir anne, bir omuz, bir sırdaş, bir arkadaş arıyor insan, biliyorum, anlıyorum, ama birbirimizi tanımıyoruz, gerçek bir insan ilişkisi olmadan gerçek destek de olamaz. ayrıca sizin nasıl bir insan olduğunuzu bilmeden, konuyu bağlamdan kopmuş bir şekilde dinlemek, bir çözüm önerisi için pencere açmayacaktır. hayatınıza yol çizecek fikri size ben veremem ve buradan yapabileceğim şeyler sınırlı, sizi uygun yere yönlendirmek çoğu zaman yapabileceklerimin en iyisi.

  son olarak bana itimat ettiğiniz, doktorunuz olmamı istediğiniz için teşekkür ederim. bunu yapmam uygun olmadığı için kabul edemesem bile güveniniz beni onurlandırıyor. sağolun, varolun.
49 entry daha