şükela:  tümü | bugün
 • son ekleme; mutlu son (bkz: buhara dayatmasını veliler kazandı)

  ekleme 3; (bkz: #95376311) buhara menzil için ne ifade ediyor? ve önce şu sorulmalı; valilik neden buraya okul yaptı?

  ekleme 2; (bkz: #95374600) okul inşaatı yaklaşık 3 milyon tl'ye addem inşaata yaptırılmış.

  ekleme 1; (bkz: #95373312) bazı arkadaşlar; "milli eğitimin okulu, niye gitmiyorlar" minvalinde soru yöneltmişler.

  "tanımadığımız insanlar geliyor: buhara’daki okulun çok yakınında bir tarikatın merkezinin bulunması aileleri kaygılandıran ön önemli neden. tarikatın müritleri sürekli olarak şehir dışından buhara’ya geliyor. aileler çocuklarının bu ortamdan etkilenmesini istemiyor. buhara’daki okulu da ziyaret ettim. okul gerçekten hemen köyün girişinde bulunuyor."

  neden istemiyorlar

  öncelikle; (bkz: eskişehir'de tarikat okulu isyanı)
  olayın boyutu faşist bir dayatmaya evrildi. bu nedenle yeni bir başlığı hakettiğini düşünüyorum.

  beş gündür süren bir direniş var. menzil tarikatının eskişehir'deki yuvası buhara'ya yapılan okula veliler öğrencilerini yollamıyor. buna karşın lçe milli eğitim müdürü ve kaymakam jandarmayı yanına alıp köylere gidiyor. çocuklarını yollamayan aileleri para cezasıyla tehdit ediyor. 5 gündür yazıyorum ama dikkat çekmedi. sosyal medya ülkenin vicdanı, yargıyı hareket geçiren bir güç oldu. öyle ki, dördüncü kuvvet
  medyanın yerini çoktan sosyal medya aldı. türkiye'de bu gücün başını ekşi sözlük çekiyor. lütfen haberi okuyun ve tepkinizi paylaşın.

  "menzil tarikatının merkezi olan ve “yolu bile olmayan” buhara’daki okul için ailelere yapılan baskı giderek şiddetlendi. jandarma eşliğinde aileleri ikna için köylere giden milli eğitim yetkilileri ve kaymakam, velileri para cezası ile tehdit etti."

  haber
106 entry daha