şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
27379 entry daha
 • twitter'ın ceo'su jack dorsey bir dolar milyarderi fakat kendisinin diğer milyarderlere göre sıra dışı sayılabilecek bazı davranışları bulunuyor:
  jack dorsey sabah 5'te uyanıp, güne soğuk suyla dolu küvete girerek başlıyor. bunu neden yaptığını ise şöyle açıklamış: "hiçbir şey bana, oda sıcaklığından çıkıp buz gibi banyoya girmenin verdiği zihinsel özgüveni veremez. eğer bu kadar küçük görünen ama can yakan bir şeyi yapmaya iradem varsa, hemen her şeyi yapabileceğimi hissediyorum" .
  dorsey sabahları evi ile işi arasındaki 8 km'lik yolu yürüyerek gidiyor. ayrıca sabahları kavaltı da yapmıyor, hatta gün içerisinde sadece akşam 6-9 arası tek bir öğün yemek yiyor. cuma akşamları ise yemeğini yedikten sonra pazar akşamına kadar tekrar yemek yemeyerek 2 gün oruç tutuyor. bunun nedenini ise "günlerimiz çok yemek odaklı geçiyor. ne kadar uzun oruç tutarsam zaman o kadar yavaşlıyor" şeklinde açıklamış.
  dorsey akşamları 1 saatini meditasyon yapmaya ayırıyor. ayrıca bir başka rahatlama yöntemi de 15 dakika yaklaşık 104 dereceye ayarlı saunada kalıp, ardından 3 dakika 2 derece suyla dolu banyoya girmekmiş.

  bu yazıyı okuduktan sonra büyük ihtimalle çoğunuz " o kadar zengin olsam kendime bu eziyetleri yapar mıydım hiç? en lezzetli yemekleri yer, sıcacık jakuzilerde dinlenir, öğlenlere kadar uyurdum, ofise de özel şoförüm götürürdü" diye geçiriyorsunuzdur aklınızdan. kim bilir, belki de bu tarz düşüncelerimiz yüzünden bir türlü köşeyi dönemiyoruzdur. swh

  kaynak
5671 entry daha