şükela:  tümü | bugün
 • şu an yapılmakta olan açıklamalardır.

  " koç : kural hatası gündemde. itirazımız da olacak. üçüncü günün 12'sine kadar başvuru yapmamız gerekiyor. tff başkanlığı'na başvuru yapıyoruz. mhk inceleyecek ve tff'ye görüşünü iletecek ve nihai karar verilecek. kural hataların bir tanesinde yayın sıkıntısı olduğu için yayıncı kuruluşla temasa geçtik ve bize yardımcı oldular. teşekkür ediyoruz onlara da. bize göre kural hatası var. başkalarının görüşlerine saygı duyuyoruz. bir tanesi yoruma açık, diğeri değil. yeni düzenlemeler yorumcular tarafından da tam incelenmemiş. federasyonun kulüplere, medyaya, daha sağlıklı bilgilendirme yapması önemli. bize göre kural hatası var. bu doğrultuda başvuru yapacağız." ifadelerini kullandı.

  mhk başkanı'nın demecine cevap

  başkan koç, mhk başkanı zekeriya alp'in basına yansıyan açıklamalarıyla ilgili "hukuk kurulu diye bir kurum yok. mhk başkanı futbol için önemli bir değer. bu tecrübede birinin böyle bir açıklama yapacağını sanmıyorum. kulağımla duymadığım için inanmıyorum. başvuru yapılmadan böyle bir açıklamada bulunacağına ihtimal vermiyorum." dedi.16 eylül 2019 tarihinde oynanmış olan alanyaspor- fenerbahçe arasındaki maçta iki adet kural hatası yapıldı bu kural hatalarına geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum. "

  ali koç, galatasaray'da fatih terim'in aldığı cezanın sorulması üzerine, "dünkü basın toplantısını duymadım. dünya neler konuşuyor, avrupa neler konuşuyor biz neler yapıyoruz. bizim ülkemizde yok tweet 19:05'te atılmış o konuşuluyor. bir insanın sicili nasıl bu kadar bozuk olabilir?" diye konuştu.

  "1-0'öndeydik ve bariz üstünlüğümüz vardı. defans ve kaleci hatası sonrası durum oluştu. bir süre sonra kural hatası olabileceği konuşuldu. ikinci gol geldi daha sonra. burada kural hatası söz konusu. bunlar maçın sonucuna etki etti. geçmişte donk'un olayı vardı. orada da mhk görüş belirtti ve maç tekrarlandı.

  koç, tff başkanı özdemir'le birlikte verdiği fotoğraf hakkında ise, "nihat özdemir ile verdiğim fotoğraf beni rahatsız etmiyor, bu olayı sizler büyütüyorsunuz. federasyon üzerinde baskı yaratmak için gereksiz polemikler yaratılıyor. enteresan bir dönemden geçiyoruz. kim ortalığı ateşe çeviriyor ortada. direkt benim ya da bizim yaptığımız bir şey varsa ona sor ama biz mümkün olduğunca dışarıda kalmaya çalışıyoruz." açıklamasını yaptı. "

  adaletin sadece saray ismi olduğu ülkemizde kuralların ve kitapların belli olduğu bir maçta bir takım hakkını aradığı için dalga geçilip aklı sıra küçük düşürülmeye çalışılıyor. şurada başına bir kanunsuzluk gelse anında "rezalet başlığı " açan insanlar şimdi hakkınızı neden arıyorsunuz diye kendileri ile çelişmeye başlıyorlar. burada bir avuç bilinçli taraftara derdimizi anlatmak için madde madde akşamki maçın pozisyonları kural ve görüntüleri ile paylaşıyorum.

  ıfab resmi sitesinin değişen oyun kuralları hakkında 2 ağustos’ta yayınladığı bilgilendirme metni:

  “kale atışı kullanılmadan önce kasten içerde kalan veya atıştan önce ceza sahasına giren oyuncu, atışın hızlı kullanılması sebebiyle adil olmayan bir avantaj elde etmemeli.” 12 tümünü okumak için ilgili link

  ıfab resmi sitesinde değişen serbest atış kuralının irdelendiği metinde rakip oyuncunun atış hızlı kullanılması sebebiyle ceza sahası içinde kalarak kendisine avantaj elde edip etmediğinin değerlendirilmesi gerektiği vurgulanmıştır. 1

  cisse, ağır adımlarla çıkarken özellikle “jailson’ın pas kanalını tıkamak” suretiyle kendisine haksız bir avantaj sağlamıştır.
  alanyaspor ıfab ın özellikle üzerinde durduğu şekilde, fair olmayan bir şekilde topu kazanmıştır.
  kale vuruşu tekrar edilmelidir, kural hatası vardır.

  cisse, görüldüğü gibi kasten ceza sahası içinde kalıyor, dışarı çıkmıyor topa doğru vücudunu dönüyor, ıfab burda özellikle “deliberately” yani “kasten” içerde kalmak kelimesini kullanıyor, bu durum aşağıdaki videoda net olarak görülüyor: video

  aşağıdaki enstantanede açıkça cisse kendisine kasten avantaj sağlamak için ceza sahasını bile isteyerek terk etmiyor ve dönüp topa sahip olarak golü atıyor.
  burda ıfab’ın golün iptali için aradığı kasıt gerçekleşmiş oluyor. 1

  bizim maçta yaşanan pozisyona örnek olarak watford-arsenal maçındaki pozisoyna bakabiliriz. arsenal aut atışını kullanırken watford'lu oyuncular kurallara uyuyor ve ceza sahasına girmiyor. 1 foto

  ikinci bir kural hatası ise taç atışı ile ilgili.

  taç atışı yerinden kullanılmadan önce hakem oyuncuyu uyarıyor, buna rağmen oyuncu taç atışını yerinden kullanmıyor ve hakem ,atış kullanıldıktan sonra düdüğünü çalarak taçı tekrarlatıyor. normalde olması gereken taçın rakip takıma geçmesi ve onların kullanması.taç el değiştirmediği için pozisyon sonunda gol oluyor ilgili kural maçtaki pozisyon

  hakkımızı aramak için "iyi oynama" zorunluluğumuz yok...

  tıpkı kanun önünde haklı olabilmek için herkesi ikna etmek zorunluluğumuz olmadığı gibi...

  edit: düzeltme
231 entry daha