şükela:  tümü | bugün
91 entry daha
  • maalesef oyun kendini çok tekrar ediyor. grafikler ve atmosfer çok iyi ancak oyun zevki olarak nfs serisiyle yarışacak kapasitede değil. oyun sizi bir sonraki yarış için pek hırslandıramıyor. oyunun iyi yaptığı şeyler çok ama yapamadığı, beceremediği şeylerde çok.

    mesela need for speedde bossu son bir nitro atağıyla geçmenin heyecanı bu oyunda yok. para kasayım süper araç alayımda şu yeni açılan yarışta 1. olayım hırsını sağlayamıyor. bazı zamanlar elim nitro tuşu aramıyor değil.

    ayrıca şu yarış esnasında efsanesin, süpersin, aslansın kaplansın, süper sıyrıldın, senden iyisi yok gibi 5 yaşında çocuk eğlendiren açıklamalar insana mobil oyun oynuyormuş hissiyatı veriyor. patates gibi araba sürüyorum süper sürdüğümü iddia ediyor ve yarış boyunca üstte sürekli sayılar falan dolup birşeyler veriyor. bunu bu kadar abartmaya ne gerek vardı? oyunda naparsam yapayıp hep beni pohpohluyor. virajı alamayıp yoldan çıksan yine bir takım puanlar falan veriyor. arkadaş ceza yokmu bu oyunda? hep bir gaz verme hep bir pohpohlama sürekli aslansın kaplansın nidalarında takılma olayları niye ki? yarış bitince podyumda ilk üçe girenler sevinçten cins cins hareketler falan yapıyor. ne bu? tablete çıkmış, 3 yaşında çocuğu eğlendiren kız giydirme oyunu mu? neden nfslerdeki gibi rakipler bize sataşmıyor? mesela yarışta yenilirsek 1. gelip önümüzde arabasıyla dönüp ortalığı tozu dumana katıp halimize gülseydi ve biz hırs yapıp o yarışı tekrarlayıp o adamı madara etseydik nasıl olurdu? hatta bossları yendiğimizde bosslar sinirden ehliyetlerini yırtıp atsalardı ve onların hayranlarının tamamı bize geçseydi.

    tamam, forza horizon serisi need for speed serisi kadar hardcore bir seri değil. ama şu oyunları artık 5,5 yaşındaki kreşe giden çocukların eğleneceği seviyelere çekmeyin. festival ortamı var diye bu kadar ruhsuz oyun yapmaya gerek yoktu. car car car susmayan dış ses dışında oyunda ruh yok.
146 entry daha