şükela:  tümü | bugün
1651 entry daha
 • belli bir olgunluğa (fiziksel, psikolojik, maddi) erişmeden ciddi ilişki kovalamayın. emin olun ki başarısız olacaksınız fakat esas sıkıntı başarısız olmanız olmayacak. peki ne olacak? travma.

  erkekler genç ve güçsüzken, kadınların(özellikle sorunlu bir kadınsa) hipergami arzusunı zamanla karşılayamazlar ve altında ezilebilirler. aldatılabilir. hakarete uğrayabilir. akıl almaz şeylerle karşılaşabilir. şu podcastte uzun uzun anlattım fakat burada da açıklayalım:

  sonrasında ise bu durumu genelleyerek her kadının böyle olduğu sanrısı içine girebilirler. geçmişinde tanıştığı 5 paralık kadınlar yüzünden zarar gören bir çok erkek var. bu erkekler gayet yakışıklı, kariyerli erkekler. belki o kadınlarla ilişki yaşamasalar çok daha iyi durumda olacak erkekler.

  mesele kendinizde travma yaratmanıza izin vermemenizden geçiyor. o tuzağa girerseniz ve saplantı oluşturmaya başlarsanız her şey zorlaşacak. kadınları iyi vakit geçirilecek tatlı varlıklar gibi görmek yerine onları aşırı ciddiye alır ve hayatınızın merkezine koyarsanız ciddi bir problemeniz olur. kaba anlamda sadece seksinize bakın, iyi vakit geçirmeye bakın. kadının ne yaptığı, ne yapacağı sizi ilgilendirmesin. hatta o an başka erkeklerle seks yapması sizi etkilemesin, eğer sizi etkiliyorsa o kadınla ilişkiye devam etmeyin. kısacası evet "gönül eğlendirin." emin olun kafaya takmanız gereken, doğru kadını bulmaya yöneleceğiniz zamanlar gelecek ama şimdi değil! bu kadar kırılganken değil.

  örneğin bir ilişkiniz kötüye gidiyor, kurtarılamaz durumda ama kafanız rahat, iş ciddileşmeden sonlandırın, iletişmi tamamen kopartın. o rahatlığınız, kadının kendi gücünü keşfetmesi ve size yapacağı bel altı hamlelerle her an bozulabilir ve genelde de böyle olur.

  kısaca güçlenene kadar, hayatınızın merkezinde ciddi konular olana dek hiç bir kadını ciddiye almayın, psikolojik olarak hiç bir kadının size zarar vermesine izin vermeyin. zaten güçlendikten sonra o kadının yapacağı hiç bir hamle sizi negatif etkileyemeyecektir. komik ve çocukça gelecektir.
742 entry daha
hesabın var mı? giriş yap