şükela:  tümü | bugün
23 entry daha
  • bir saat kadar önce youtube'da gezerken "seherde bağa girdim" vidyosu karşıma çıktı ve bir saat içinde neredeyse bütün vidyolarını izleyip bitirmiştim. merakımı o kadar celbetti ki kendisiyle yapılan söyleşiyi de izledim.

    imam hatip ve ilahiyat okuyup din felsefesinde yüksek lisan bitiren, din kültürü öğretmenliği ve imamlık yapan loudingirra özdemir, bütün bunlardan sonra kafasında bir şeyler değiştiğini söyleyip sazını da alarak yola düşmüş. herhangi bir programı olmadan yol nereye götürürse deyip ülke ülke dolaşıyor ve türkü ama çoğunlukla da alevi deyişleri icra ediyor. şiarı yüz ülke yüz türkü.

    görüldüğü üzere hayli ilginç biri loudingirra..... loudingirra... nerden hatırlıyorum bu ismi ben? tabi ya sümerli yazar ve şair ludingirra! isminin anlamı "tanrının adamı" olan ludingirra da eski bir öğretmendi. demek bizim eskiden allahın adamı olan eski öğretmen youtuberımız, bir "o" eklemesiyle ya da belki de hataen ludingirra'dan el alarak seyyahlığa başlamış!

    nippurlu ludingirra'nın ve banazlı pir sultan abdal'ın, japon hibiki tanabe'nin ve kamboç sosoth sovankong'nun ritmiyle ve konyalı loudingirra özdemir'in sazıyla buluştuğu hayli ilginç bir iş bu 100 ülkede 100 türkü çığırmak projesi.
67 entry daha

hesabın var mı? giriş yap