şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
4896 entry daha
 • burada sorun gözleme çıtır mı olur, çıtır mı olmaz sorunu değil.

  hadi yanlış biliyorlar, tamam. sen orada bir yarışmacının gözlemesini çıtır olmadığı eleştirisi ile beğenmiyorsan, seçtiğin bütün gözlemelerin de çıtır olması gerekir. mustafa da tam olarak bunu sormak istemiştir. "madem çıtırlık bir kriterse ve benim gözlemem bu yüzden beğenilmediyse, diğer gözlemeler çıtır mı peki" diye sormuş, ağzının payını almıştır.

  gözleme çıtır olur mu, olmaz mı, o başka bir tartışmanın konusu.

  biz bunu daha önce de yazdık. bu tip yarışmalar kurgu içerir. yarışmacılar cast değildir, ama bir senaryo vardır. bu senaryoyu da oyunları yönetenler, yani masterchef için konuşursak jüriler yönetir. zira bizim ekran başından lezzeti anlamamıza imkan yoktur. jüriler yaptıkları seçimlerle oyunları ve takımları manipüle ettikleri için, yarışmacıların da gerek çekim anında, gerek kuliste, gerek sosyal medyalarında jürilerin sözü üstüne söz söylemeleri, eleştirmeleri "benimki daha iyiydi, haksızlık yapıldı" falan demeleri kesinlikle yasaktır. hatta ucunda ciddi tazminatlar bile olabilir.

  jüriyi eleştirmeye kalkanların başına ne geldiğini görüyorsunuz işte. geçen sene kel murat "hazer şef yüzünden ürünümüz dolapta kaldı bundan sonra hazer'i dinlemiyoruz" dediği anda stüdyodan kovuldu, akabinde yarışmadan da kovuldu. bu adam ruhsal olarak rahatsızdı ama iyi bir aşçıydı. rahatsızlığının üstüne gidilerek bilinçli olarak delirtildiğini düşünüyorum. 40 yaşına kadar çok da büyük saçmalamamış bir adam, yarışmadan atıldıktan sonra papağan boğazlayacak hale geldi.

  bu sene de mustafa "ben şef olsam o tabağı kabul etmezdim" ve "onlardan hangisi çıtır" dediği için stüdyodan kovulup ceza aldı.

  çünkü haklıydı. jürilerin kurgu gereği cemre'yi kaptan yapmaları gerekliydi ve ürünü ne kadar kötü olursa olsun onu çağırmaları gerekirdi ve ekrandan gözüktüğü kadarıyla gözlemeye en benzemeyen gözleme olmasına rağmen, övgü üstüne övgü aldı. mustafa'nın gözlemesi daha güzel gözükmesine rağmen, hatta orada çok daha güzel gözüken gözlemeler yer almasına rağmen hiçbiri çağrılmadı. ziki daşağına denk bir profil çizen mustafa da sözleşme mözleşme umursamayıp itiraz etti, gününü gördü.
397 entry daha