şükela:  tümü | bugün
  • tek sebebi, kurulacak devlet tarafından pkk ya verilecek destekse pek de yeterli değil. zira zaten pkk'ya başta abd gibi bir suru ulke bolgesel fiili deatek vermekteyken değişecek olan nedir sorusu akla gelen ilk soru oluyor. ayrıca arab'ın devleti var, fars'ın devleti var, yahudi'nin devleti var neden kürt'ün olmuyor ? sen bir türk olarak bağımsız milli bir devlet arzuluyorsun peki kürt neden bunu arzulamasın ? ayrıca başka devletlerin çatısı altında kimliklerinin yok sayıldığını da düşünürsek bu talebin peşine düşmeleri neden bu kadar anormal karşılanıyor ? varsın sana komşu bir kürt devleti kursunlar ama senin topraklarındaki iddialarından da vaz geçmek şartıyla. olamaz mı böyle bir anlaşma. zaten abd'de desteğini çekmişken kürtlerin gidebilecegi başka mantıklı yol var mı ?

    edit. tr. sınırları içerisinde değil mesela suriye topraklarinda.

    edit.2 pkk kurmuş olacak denilmiş e ozaman pkk hedefini gerçekleştirmiş olacak, hala daha türkye'de neden eylem yapsın ? kurduğu devletin topraklarını türkiye sınırlarını daraltacak şekilde genişletmeye mi çalıcak yani ? eğer sebep buysa türl ve kürtler oturup anlaşsın sen orda bir devlet kur ve çekil köşene, bu anlaşma daha iyi bir çözümü olmayan kürtler tarafından da kabul görürse ne ala.

    edit. terörizm meşrulaştırılamaz. kulağınızla dinleyip, aklınızla okuyun lütfen. makat üzerine oturulan kendi halinde bir organımızdır onu bu işe karıştırmayın.
12 entry daha