şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1546 entry daha
 • manyak bir yönetmen, ofansif dibi mizah, harikulade oyunculuk ve one perspective. aşırı kubrick ve tarantino izleri gördüm filmde. bir de penny fleck in gençliğini oynayan hatun (bkz: hannah gross) sen ne güzel kadınsın ya. görüntü yönetmeni veya bu renge kim bakıyorsa o kişiyi tebrik ediyorum her yerde hiç abartılmadan müthiş ışık kullanılmış. renklerin bütünselliği süperdi. bazı sahneler de büyük budapeşte oteli'ni anımsatan güzellikteydi. kamera açıları ve sekansları da bir o kadar iyiydi. övgülerimi durduramıyorum.

  --- spoiler ---

  özellikle ölüm sahnelerinde oluşan kan, son sahnedeki yürüyüş. o yürüyüşle bile karakteri veriyor herif ya. emek görüyorum bütün her şeyde. yahu adamın bakışları, kahkahası, dansı... her biri ayrı etkileyici geldi. filmden çıktığım an sigaraya koştum. tarantino şrfszi de böyle yapmıştı. bir sigara bu kadar güzel içirilir mi yapmayın biz içemiyoz acıyın be :(

  bazı sahneleri doğaçlama çekmişler ve bu o kadar gerçekçi durmuş ki. metne bağlı kalmamanın karakter yaratmanın en güzel hallerini izledim.

  kendini ifade etmek için götünü yırtıp, iletişim çok önemli diyen beni, sen anlamazsın diyecek insana çevirecek bir filmdi. inanılmaz gaza geldim. anlamıyorum, anlamıyorsunuz, anlatamam da. bu şaka anlaşılır değil.

  --- spoiler ---
759 entry daha