şükela:  tümü | bugün
82 entry daha
 • hayret kimse yazmamış:

  (bkz: sevmek)

  insanlık bin yıldır sevmek (kast ettikleri cinsel istek temelli aşk) konusunda adeta takıntılı. şiirden edebiyata, felseden psikolojiye, insanoğlunun varolduğunu hissetmek için en büyük ihtiyacı sevmek / sevilmek olarak görülüyor.

  oysa kişinin tüm bencil önyargılarından, tüm aptalca sosyal şartlandırmalarından bağımsız, karşıdaki kişinin imajinı, onun sağlayacağı varsayılan faydaları değil, gerçekten karşıdaki insanı sevmek?

  özellikle ülkemizde çok çok nadir karşılaşılan bir durum.

  (bkz: seks)

  yukarıdakine benzer bir hikaye de cinsel ilişki mitinde mevcut . erkek kadın fark etmez, insanoğlunun zihninde kocaman bir yere sahip seks. günde yüzlerce kere aklımızdan geçiyor, hayatımızın en önemli kararlarını cinsel isteklerimize göre alıyoruz. cinsellik piyasası, sadeece cinselliğin kendisi değil, kozmetikten, giyim kuşama, mücevher/ saat/ takıdan statü sembolü cep telefonlarına, otomotive hemen her şey cinsel propaganda için var olan piyasalar. tüm reklamcılar bilir, seks ürünü satar.

  ama gel gör ki erkeğinden kadınına, insanların çok ciddi bir kısmı iyi sevişmeyi bilmiyor. insanı gerçekten farklı bir gerçekliğe taşıyabilecek , en güçlü duyguları ve hazları verebilecek seks, basit, kısa süreli ve monoton bir eyleme dönüşmüş durumda. yaptıkları yarım saatlik acemice sportif eylemse, kişiyi gerçekten tatmin etmek bir yana, daha büyük bir huzursuzluk ve açlık doğuruyor.

  oysa iyi bir seks, gerçekte çok da zor değil.

  özetle insanlığın huzura kavuşması için, cinsel eğitim ve ön yargısız, özgür cinsellik şart.
147 entry daha