şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • casper ve vestel e yerli ve milli diyen geri zekalı muhtemel çomar telefoncuya birisi o telefonların içindeki bilmem kaç core lu çipin türkiyede üretilmediğini anlatsın bir zahmet.

    ek: dünden beri küçücük beyni ve külli cehaletiyle üzerime saldıran "yerli ve milli" ci çomarların mesajlarıyla doldu mesaj kutum. apple sanki çinde üretilmiyormuymuş, samsung cpu yu nerden alıyormuş falan diyorlar.

    geri zekalı ve karacahil çomarın anlayamadığı şu, yerli üretim başka bir şey milli başka. tai de boeing ve airbus a uçak parçası üretiyor ama kalkıp kimse boeing amerikan malı değil demiyor. çünkü o parçaların teknolojisi var boeing de. dizayni patent hakkı onun. apple telefonunu çinde üretiyor ama oradaki ucuz işçiliği kullanıyor. o telefonun, içindeki cpu nun teknolojisi apple ın. oysa senin vestelin off-the-shelf (yani hazır üretilmiş) cpu kullanıyor. hazır parçaları alıp monte ediyor. cpu şöle olsun, bana bunu üret al sana çizimi vs demiyor. o cpu yu üretecek teknoloji yok vestel de. ama apple da yada samsung da var. anladınızmı şimdi çomarlar. artık gelip kara cahil havlamalarınızla benim mesaj kutumu doldurmayın. kemik atmıyorum. nasılsa engelliyorum, boşa yoruluyorsun. bilgisi olmadan her konuda fikir üreten çomarlardan fena halde bıktım!
147 entry daha