şükela:  tümü | bugün
169 entry daha
 • geçen arkadaşım aradı, kocasının telefonunda tinder ı görmüş. kocası benim için maymuna benziyor, öyle çirkin bir şey, arkadaşım esmer güzeli adamın yanında bebek gibi ama adamın gözü dışarda.. üç çocuğu var boşanamıyor, ailesinin maddi durumu yok, kendi mesleği yok, genç yaşta evlenmiş. şimdi adama dese ki tinder' ı sil, silmez ''işine gelirse , kapı orda '' der. arkadaşım bu aldatmalarda iki kez evi terk etti, kocası çok yalvarınca döndü zaten mecburdu. ama adam değişmedi. değişse zaten şaşarım.

  hani aşkın metafiziği nde '' erkeğin aşkı, tatmin olduğu andan itibaren gözle görülür bir şekilde azalma eğilimine girer; neredeyse bütün kadınlar, ona, zaten sahip olduğu kadından daha çekici gelecektir, değişikliğe özlem duymaktadır. '' diyor ya o kadar doğru ki...

  ne kadar güzel, akıllı,sevecen, şefkatli , seven kadın olursan ol, erkek sana sahip olduğunu düşündüğü anda ,caziben kalmıyor. dışardaki sidikli şaziye bile senden daha çekici..neden çünkü değişik biri..elde edilmemiş..

  işte benim için evliliğin en korkutucu tarafı bu; kaybetme korkusunun yok olması. ilişkide ister çok güzel ol, ister mesleğin olsun, ister sana kapısını açacak ailen olsun, sen adama bağımlı olmusan, adam bunu sonuna kadar sömürüyor. bazı bağımlılıklar maddiyatla olur, bazısı maneviyatla. maalesef ki bunu kullanmayacak karakterde insanla karşılaşmak çok zor.

  bence evlenmemek için en geçerli neden bu, elinin altında olduğun için kaybetme korkusunun bitmesi. peşi sıra gelen rahatlık, umursamazlık, yok saymalar, dinlememeler.. insanı manen çökertir. yaşayan anladı bile.

  burda kadın tarafından ele aldım ama elbette kocası onu boşayamaz diye istediği gibi davranan, despotluk yapan kadınlar da vardır. ama işin özündeki sorun aynı.
98 entry daha