şükela:  tümü | bugün
100 entry daha
  • türk halkı diğer milletlere benzemez. işgal görmüş, yakayı zor kurtarmış milletler savaş zamanı yalın kılıç olmaya alışıktır. eh bizim ülkenin insanı da genel olarak ağır psikopat ve cesur olduğundan feci sıkıntı yaşatırız. arı kovanı gibi bir yerdir türkiye. uzaktan baktığında herkes kendi dalgasındadır ama düşman yanaştığında taktik maktik yok bam bam bam modeli hareket eden sayko bir milletiz.

    bu topraklarda düşman askerinin suriye, ırak, afganistan gibi rahat gezemeyeceğini biliyorlar. türkler iki kişi bir araya gelse yeniden devlet kurmayı düşünen bir yapıya sahiplerdir. hakikaten hafife alınacak millet değiliz. demokrasi, eşitlik, kibarlık, ekonomi bilmeyiz ama savaş konusunda esaslı genetik miraslara sahibiz.

    bunu biliyorlar. inanın inceliyorlar, çok önceleri analiz ettiler bizim insanımızı. bu ülkeyi yıkmanın tek yolunun ekonomik ve kültürel yıpratma olduğunu biliyorlar. bu adamların çalışmaları ve planları bir insan ömrü sürmez. 200-300 yıllık planlar yaptıkları için, son 50 yılda geldiğimiz hali göz önüne alırsak dış kuvvetler muhtemelen beklenen büyük istanbul depreminin ardından bizimle feci uğraşmayı planlıyorlar gibi geliyor.
42 entry daha