şükela:  tümü | bugün
320 entry daha
 • ab fonları yemeye bayılan, rusya ile aşk yaşayan bir lider tarafından yönetilen ülke. hanı şu 1956'da tankları sokup yüzlerce insanını katleden rusya ile. (bkz: macar ayaklanması)

  batı popülizminin ete kemiğe bürünmüş hali olan viktor orban öyle milliyetci biridir işte. son olayla ilgili çarkı ilk değildir. ne zaman ab maması tehlikeye girse kendisi çark eder.

  esas mesele bu olaydan turan ilan edenlerin trajikomikligi. bu adamın önceliği hristiyanliktir. biraz google kullanırsanız malum kişi gibi dini son derece kullanan avrupa hristiyandir hristiyan kalacaktır diye konusan biri olduğunu görürsünüz. yani turan falan kültürel eğlence.

  benim için asıl dramatik olan ise dis politikadaki yalnızlığımız. hıyar diyene tuzla koşuyoruz. dune kadar hazır çorba ile yaşayan eski doğu bloku ülkelerinden bile medet umuyor oluşumuz.

  nerede 2. dünya savaşında alman ingiliz elçilerinin kapısını aşındırdığı türkiye nerede biz. 1923'den 2002'ye hariciye tarihimiz bir destanken. 2002'den sonra nasıl dış politika yapılamaz dersi gibi. kardeşim esad'tan, emevi camiinde cuma namazına, uçağı vur emrini ben verdimden, dostum vladimire ebem kuşağı gibi.

  paso değerli yalnızlık yaşayan ülkemi kandırmış "irkdaslar".
14 entry daha