şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • bu adamın sürekli “gençler iş beğenmiyor” demesinden çok yıldım. evet gençler haftada 6 gün, günde 12 saat çalıştırılıp ücretini alıp alamayacağı belli olmayan yerleri beğenmiyor. hadi gitsin artık işine baksın, çok incelediği avrupa’yı düşünsün bakalım gençlerin ne kadar rahatlığı ve imkanı var.

    işine gelince gençler iş beğenmiyor, bir de türk gencinin karşılaştığı zorlukları söylesin yiyorsa. gençler daha dünyayı göremiyor, parasını 6’ya bölmek zorunda, bu çocuklar görmeden, öğrenmeden nasıl farklılık katacak kendilerine?

    sinirimi alamadım editi: türk genci kendi kendini yetiştirmek istiyorsa okulda aldığı ingilizce yeterli olmayacak, önce onu öğrenecek. sonra yaşıtı olan avrupalı gençlere yetişmek için yine çabalayacak. başka ülkede adım başı imam hatip bitmiyor. eğitimin anlamı zaten herkese belli standartlarda, kaliteli dersleri sağlamak, çocuğun imkanı olacak ama istemiyorsa yapacak bişey o zaman kalmaz.

    sinirimi hala alamadım: işsiz kalan gençler neden intihar ediyor? pasta börek reklamını tanınmış insanlara yaptırma şansı olmadığı için olabilir mi? mahfi eğilmez’i vicdanlı bir insan sanıyordum, saçma sapan konuşan bir insanın pasta reklamını yapmasını beklemezdim.
4 entry daha