şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: anladığım kadarıyla isteyen özel mülkünde kafasının estiği gibi ağaç kesebilir. manzaramı örtüyor, kes; yaprak döküyor, kes; karınca oluyor, kes; ek inşaat çıkıcam kes. bu ülkenin ağaçları bu kadar sahipsiz mi gerçekten? karakolda polis dinlemez, belediyeye başvurursun zabıta dinlemez; park ve bahçeler müdürlüğü aman bana ne der, herkes mi yetkisiz olur bu konuda. işini yapmayan, işini yapmayacak olana paslayarak prosedür işletir, sorsan hizmet için varız, biz buradayız!

  üst edit 2: uydu anteni çekmediği için kestiğini söylemiş anneme. baltayla paramparça ettiğim için anteni şimdi çekiyor mu bilmiyorum!

  uygun bir başlık aradım ama bulamadığım için rezalet başlığı açmaya karar verdim. eksiduyuru'ya yazılmasının da hafif kalacağını düşündüğüm için buraya yazıyorum.

  olay şu: bahçemde bulunan ceviz ağacı aşağılık bir insan tarafından- ki bu yaratık kardeşimin karısı oluyor- izinsiz şekilde kesildi. bu şahıs daha önce de yine bahçemizdeki +40 yaşındaki bir başka ceviz ağacını kesmişti ve o zaman da aile bireylerinin ikna etmesiyle olayı hukuki zemine taşımamıştım. yaz başında da bodur birkaç ağaç yine bu şahıs tarafından kesilmişti. anlayacağınız başım bu ağaç düşmanıyla belada.

  bulunduğumuz bina babadan kalma ve ben mirastan hisse sahibiyim. hem mülke zarar vermek olduğu için, hem de söz konusu ağaç kesilmesinin yasak olduğunu bildiğim ceviz ağacı olduğu için direkt şikayetçi olmak için karakola gittim. karakolda şikayetim bile dinlenmeden zabıtayla irtibat kurmam gerektiğini, konunun ağaç olduğunu, tutanak üstünden işlem başlatabileceğimi söylediler.

  belediyeyi arayıp zabıtanın gelmesini sağladım.gelen ekip de fotoğraflar çekip tutanak tutacakken, bu sırada amiriyle görüşen zabıta memuru konunun park ve bahçeler müdürlüğünü ilgilendirdiğini öğrendiğini ,orayla irtibata geçeceklerini ve bana dönüş yapacaklarını söyledi. biraz beklemeden sonra oradan da yanıt geldi ve konunun özel mülkte geçtiği için yetki alanı dışında olduğu söylendi. zabıta da tutanak tutmayıp, arabulucu sözler söyleyip gitti.

  şimdi sözlük ahalisinden fikir ve mümkünse avukat arkadaşlardan yardım istiyorum. ne yapabilirim, siz olsanız ne yapardınız?

  foto 1

  foto 2

  edit: komiklikler, şakalar aferin prim yapmaya çalışın. amk saksıya dikilmiş bir maydanozunuz yoktur, benim gibi bahçesinde onlarca ağaç yetiştiren adama laf söylersiniz.

  edit 2: küçük cem yılmazlar entarilerini silmeye başladı.tek seferde yüzbinlerce ağacın kesilmesini kanıksamış insanlardan bir geri dönüş beklemiyorum ben. şehir içinde o özel bahçelerdeki ağaçlar sayesinde nefes aldığınızı kavrama yetisinde olmadığınız açık.

  ayrıca konuyu 1 ağaca indirgemeyip üzüntü duyan, güzel temennilerde bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum. sayınız az da olsa ses vermeniz önemliydi.
32 entry daha